به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

انگیزه شروع

سوال ۹

 

بی حوصله ام، کنکور دارم ، دستم به کار نمی رود ؛ چه کار کنم؟

مشکل من اینه که نمیتونم حواسمو جمع کنم تا میام کتابو باز کنم افکار عجیب و غریب به سراغم میاد تا جایی که ساعت ها گذشته ولی من کار مفیدی هنوز انجام ندادم. خواهش میکنم کمکم کنید پارسال به خاطر این مشکل سر دردای عصبی میگرفتم از این که مثل قبل نمیتونم بکوب درس بخونم. قبلا ساعت های مینشستم و درس میخوندم بدون اینکه حواسم پرت شه اما الان هر کار میکنم نمیتونم.آخه این چه مشکلیه که من دارم راهنماییم کنید.

 

 

 

نه تنها شما دوست عزیز، تمام آدمها وقتی احساس میکنند لحظه های ارزشمند زندگی شان هدر می رود، احساس سرخوردگی وجودشان را فرا میگیرد و همین باز بیشتر و بیشتر آنها را بی انگیزه و تنبل میکند، ، تا بالاخره طاقتمان تمام می شود و با خود می گوییم « بس است دیگر ، داری بیچاره می شوی،  شروع کن! زمان را از دست نده ! » . و باز مشکل عدم تمرکز … .  واقعا شرایط عذاب آوری ست. که خود من بارها و بارها با این شرایط دست و پنجه نرم کرده ام.

و حالا جواب شما، در پایان سوال اشاره شده است” آخه این چه مشکلیه که من دارم”، این جمله ناخودآگاه این پیام را به مغز میرساند که این مشکل غیر قابل حل است و این حرفا باعث میشود بیش از پیش بی حوصله شویم .حالا حالتی را تصور کنید که اول صبح با خودت بگویی اگه من امروز موفق شوم این درسا رو بخونم اخر روز خیلی حس خوشآیند و خوبی خواهم داشت. بچه ها ما خودمون مسئول گفتگوی درونی خود هستیم پس مراقب این انرژی ها منفی و مثبتی که به خود میدهید باشید. نکته دوم این است که مواظب لحظه های کلیدی تصمیم گیری باشیم. برای مثال یک دوست تماس میگیرد و شما را برای مهمانی دعوت میکند این خودت هستی که تصمیم میگیری بروی یانه. خود شما هستید فقط خود شما هستید که تصمیم میگیرد از دقایق و لحظات خود چطور استفاده کنید. به موفقیت برسد یا نه. پس مراقب تک تک لحظه هاتون باشید.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برچسب ها :

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب