به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

۴ راهکار عملی برای جلوگیری از اتلاف وقت از امروز

۴ راهکار عملی برای جلوگیری از اتلاف وقت از امروز

 

 

4 راهکار عملی برای جلوگیری از اتلاف وقت از امروز

4 راهکار عملی برای جلوگیری از اتلاف وقت از امروز

 

 

 

چکار کنیم که وقت کم نیاوریم؟

 

فرض کنید شخصی روزانه به شما به اندازه ۱۴۴۰ واحد پول می دهد. اما برای خرج کردن آن فقط تا اخر همان شب فرصت دارید. اگر آن را خرج نکنید،  باقی آن پول ها بی اعتبار می شود. و فردای آن روز دیگر آن مبلغ قابل استفاده نیست.

اما روز بعد دوباره همان مبلغ را دریافت خواهید کرد. و این روال همیشه ادامه دارد. مسلما شما تلاش خواهید کرد که نهایت استفاده از آن مبلغ را در هر روز داشته باشید. چون در غیر این صورت اعتبار پول ها تمام خواهد شد.

 این مسیله در مورد زمان هم صدق می کند. شما در هر روز ۱۴۴۰ دقیقه زمان دارید. که چه بهره ببرید چه نبرید تا آخر شب برای استفاده از آن زمان خواهید داشت. هر شب این اعتبار از دست می رود حتی اگر نتوانسته باشید از این اعتبار به شکل مفیدی استفاده کنید. اگر نتوانید از سپرده روزانه خود استفاده کنید اشکال از خودتان است هیچ راه بازگشتی وجود ندارد.

برای همه ما پیش آمده است که کارهایمان طبق برنامه ریزی که کرده ایم پیش نرفته است. گاهی خودمان منقصر هستیم و گاهی اطرافیان و مسایل دیگر. اما لازم است خودمان راه های مقابله با اتلاف وقت را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم.

۱- با عبارت” باشه فردا ” خداحافظی کنید.

به این معنا که کارهایتان را به آینده حواله نکنید.

اکثر کسانی که کاری را به فردا موکول می کند کار فردا را نیز به روزهای بعد می اندازند. ممکن است روزها و یا حتی ماه ها بگذرد و کارهایمان یکی پس از دیگری به تعویق بیافتند. آستین بالا بزنید کارهای امروز را همین امروز انجام دهید.

 

۲ مراقب حواس پرتی هایی که از جانب اطرافیان رخ می دهد باشید.

برای بسیاری از ما پیش آمده است که هنگامی که ما مشغول درس خواندن هستیم. یکی از دوستان و یا خانواده دوست دارند اوقات فراغت خود را در کنار ما سپری کنند. آنها سر سخن را باز می کنند و ما غافل از گذر زمان. نه تنها تمرکز خود را از دست می دهیم و برگشتن به روال قبلی کار برایمان سخت می شود بلکه زمان قابل توجهی را از دست داده ایم.

در این مواقع باید سریعا بگویید: بله واقعا من دوست دارم با تو صحبت کنم ولی فعلا درس دارم. پس از اینکه درس هایم را خواندم حتما درباره این مسیله با هم صحبت خواهیم کرد.

 

۳- نداشتن انضباط کاری

منظور از ” انضباط کاری ” در اینجا این است که خود را موظف کنیم که هر کار را در زمان مشخصی که در برنامه مان وجود دارد انجام دهیم. چه از آن کار خوشمان بیاید چه نیاید. اگر قرار است امروز ۲ ساعت زیست بخوانید حتما دو ساعت را بخوانید و با خود نگویید فردا ۴ ساعت می خوانم و امروز را جبران می کنم. خودتان را به انضباط شخصی پایبند کنید.

 

۴- اینترنت خطر جدی برای کنکوری ها

چرخیدن در اینترنت غالبا با اتلاف وقت قابل توجه همراه است. چرا که به دلیل اطلاعات متنوع و جذاب هر کس را می تواند ساعت ها به خود مشغول کند. طوری که متوجه گذشت زمان نشود. قبل از استفاده از اینترنت هدف خود را مشخص کنید و حتی محدوده زمانی برای آن قایل شوید. همچنین در ساعات اولیه روز که به ساعت های طلایی معروف است را صرف اینترنت نکنید. در این بازه زمانی مغز بیشترین توان یادگیری را دارد. از زمان های مرده برای اینترنت آن هم با زمان محدود استفاده کنید.

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب