به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۷

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۷

 

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

 

 

 

 

سوابق تحصیلی و بحث تاثیر آن در آزمون سراسری از سال ۸۴ توسط سازمان سنجش مطرح شد. اما سوال اینجاست که تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مستقیم است یا مثبت؟. بدین معنا که اگر دانش آموزی امتحانات نهایی خود را به خوبی نگذراند، نمره کل کنکور او افت می کند یا خیر.

 

 

 

تاثیر نمرات نهایی در آزمون سراسری

اگر شما دیپلمتان را در هریک از رشته های نظری بعد از سال ۸۴ گرفته باشید، میزان تاثیر نمرات امتحانات نهایی سال دیپلم در نتیجه کنکور شما حداکثر ۲۵ درصد می باشد. این سوابق دارای تاثیر مثبت هستند. یعنی اگر باعث افزایش نمره کل داوطلب شود اعمال خواهد شد. در غیر این صورت فقط نمره کلی که در آزمون کسب می کنند ملاک عمل خواهد بود.

 

 

 

 

تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در آزمون سراسری

اگر شما مدرک پیش دانشگاهی خودتون رو بعد از سال ۹۰-۹۱ گرفته باشید، میزان تاثیر نمرات پیش دانشگاهی حداکثر ۵ درصد و به صورت مثبت اعمال می شود. و مانند نمرات نهایی تنها در صورتی لحاظ میشه که این نمرات باعث بهبود نتیجه آزمون سراسری شما بشود.

 

 

 

 

اگر نوع دیپلم یا رشته پیش دانشگاهی با گروه آزمایشی متفاوت باشد، تاثیر معدل به چه صورت خواهد بود؟

هنگامی که نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی وی متفاوت باشد. (برای مثال دانش آموزی که رشته ریاضی خوانده ولی قصد شرکت در کنکور تجربی یا انسانی را دارد.) میزان تأثیر دروس مؤثر وی بر اساس دروس مؤثر موجود محاسبه شده و در رابطه محاسبه نمره کل به جای ۲۵ % جایگزین می شود.

همچنین اگر رشته پیش دانشگاهی داوطلب با گروه آزمایشی وی متفاوت باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر وی براساس دروس مؤثر موجود محاسبه شده و در رابطه محاسبه نمره کل به جای ۵ درصد جایگزین می شود . برای داوطلبان مشمول که نمرات دروس سوابق تحصیلی آنها به طور کامل موجود نیست یا سال اخذ آنها قبل از سال ۱۳۹۱ است، ضرایب این دروس از درصد سوابق تحصیلی کسر خواهد شد. درصد تأثیر سوابق تحصیلی را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید.

 

 

 

سوابق تحصیلی

سوابق تحصیلی

 

 

 

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب