به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

۱۰+۱ تکنیک برای افزایش کیفیت مطالعه

۱۰+۱ تکنیک برای افزایش کیفیت مطالعه

 

تکنیک برای افزایش کیفیت مطالعه 10+1

تکنیک برای افزایش کیفیت مطالعه ۱۰+۱

 

چگونه کیفیت مطالعه را بالا ببریم؟

 

دانش آموزان عزیز با تشکر فراوان از محبت های  شما که در نظرات و پیشنهادات خود را در اختیار من و گروه مشاوره ای کلید کنکور قرار می دهید، همه اینها انگیزه ما را برای بهتر و دقیق تر نوشتن مطالب چند برابر می کند . امروز اومدم در مورد مطالعه با کیفیت صحبت کنم.

این پست جواب دانش آموزانی هست که میپرسند چه کار کنم بهتر و با کیفیت بالاتری درس بخوانم؟

 

۱- سعی کنید برای هر درسی که به کلاس می‌روید، بلافاصله آن را مطالعه کنید و درس همان روز را در همان روز بخوانید.

 

۲- برای کیفیت مطالعه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید.

 

۳- برای مطالعه‌ی درس‌های سخت و مشابه، پشت سر هم مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا ذهنتان آرام بگیرد.

 

۴- در زمان های استراحت عذاب وجدان را از خود دور کنید. اگر شما از این استراحت عذاب وجدان بگیرید (یعنی خودتان را مقصر بدانید و بگویید که من باید مطالعه می‌کردم!) کمکی به شما نخواهد کرد و باعث افزایش استرس در شما خواهد شد. مغز در حالت استرس اطلاعات را بخوبی دریافت نمی‌کند. سعی کنید برای هر یک ساعت مطالعه، ۱۰ دقیقه استراحت کنید.

 

۵- یک روز در هفته به خودتان به طور کامل استراحت بدهید. بیرون بروید و قدم بزنید، با دوستانتان خوش بگذرانید و به احساس عذاب وجدان فکر نکنید تا کاملا برای هفته بعد آماده بشوید.

 

۶- برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ آن و برای هر درس عمومی، ۲۴ ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.

 

۷- یادداشت‌برداری و نکته‌برداری هر مطلب و مرور آخر شب کمکی برای یادگیری بهتر است.فقط توجه کنید که به جای یادداشت، رونویسی نکنید! طرح‌های گوناگون بریزید، نکات مهم یادداشت را برجسته‌تر بنویسید. اگر مطلبی را درک نمی‌کنید به‌صورت سوال یادداشت بردارید. این کار بسیار به افزایش کیفیت یادگیری مطالعه می کند.

 

۸- هدف خود را تعین کنید یعنی بدانید هدفتان چیست(برای چه چیزی درس می خوانم و چقدر باید بخوانم تا به چه چیزی برسم) این کار تمرکز ما را بالا می برد و میزان حواس پرتی را کاهش میدهد. این را بدانید که هدف نباید دست نیافتنی و دور  باشد، هدف باید واضح و دقیق باشد باید دسترسی به آن منطقی باشد.

 

۹- همچنین هدف خود را تمام کردن کتاب یا درس قرار ندهید

بلکه هدف خود را دریافتن سوالات ذهن خود و فهمیدن مطالب قرار دهید. بیشتر به سوالات ذهنی خود پاسخ دهید. از کتاب برای خود سوالاتی استخراج و هدف را یافتن پاسخ آن قرار دهید.

 

۱۰- هیچ وقت از ابتدای درس خواندن به حجم کتاب توجه نکنید. کتاب را ورق نزنید تا حجم آنرا ارزیابی کنید بیشتر سعی کنید به همان قسمتی که برای خواندن بر اساس زمانبندی در نظر گرفته اید توجه کنید. بیشتر به لذت پایان یافتن درس طبق برنامه  و یادگیری آن فکر کنید، همیشه سعی کنید هر روز به برنامه همان روز توجه کنید و به کلیت موضوع توجه نکنید. شما باید فقط برنامه همان روز را اجرا کنید. (پس لازم نیست کتاب را ورق بزنید و حرص بخورید که آیا موفق می شوم این کتاب را طبق این برنامه تمام کنم!!)شما توانسته اید بر اساس برنامه امروز موفق باشید. پس می توانید فردا هم موفق شوید همین!

 

۱۱- نکته:  علاوه بر انجام نکته ی بالا، باید که همیشه یک درس از معلم جلوتر باشید.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

  

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب