به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

علل کاهش تراز در آزمون ها

علل کاهش تراز در آزمون ها

 

 

علل کاهش تراز

علل کاهش تراز

 

 

 

 

چرا تراز آزمون من کم است؟

چگونه تراز آزمون را افزایش دهیم؟

 

 

یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزانی که در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند بحث تراز و کم و زیاد شدن آن است. دانش آموزان زیادی هستند که می گویند ” تلاشم زیاد است، اما ترازم کم است.”

 با بررسی دلایل این مشکل به نتایج زیر رسیدیم. این پست را بخوانید جواب سوال خود رو در ادامه این پست پیدا خواهید کرد.

 

 

۱- مطالعه سطحی

سطحی خواندن درس ها باعث کم تسلطی و به دنبال آن افت درصدها در آزمون های آزماشی خواهد شد. شرایط  کنکور سراسری به خاطر ماهیت تستی آن با امتحانات مدرسه بسیار تفاوت دارد. درامتحانات مدرسه اطلاعات گسسته و نیمه  نصفه می تواند در نمره شما تاثیر گذار باشد و درصدی از بارم آن سوالات را کسب کنید. اما در کنکور یا باید کامل و دقیق  بلد باشیم که منجر به حل تست می شود و یا اصلا بلد نباشیم که ان تست را نزنیم. به عبارت دیگر در کنکور باید به تسلط کافی و جامع در دروس رسیده باشیم. در غیر این صورت یا با کمبود وقت مواجه می شویم و یا تست را غلط می زنیم و نمره منفی می گیریم.

برای مثال در درس فیزیک اگر روند حل شما درست باشد ولی در جواب آخر، شما تبدیل واحد خواسته شده در صورت سوال را فراموش کنید بخش اعظم بارم را کسب می کنید. اما در تست کنکور طراح سوال اتفاقا همان جواب بدون تبدیل واحد را در گزینه ها قرار می دهد. و شما در تله می افتید و نهایتا نمره منفی کسب خواهید کرد.

 

۲- تست های ترکیبی نمی زنید.

منظور از تست های ترکیبی مجموعه تست هایی است که شامل دروس متفاوت باشد. در جلسه آزمون باید درس های متنوع را یکی پس از دیگری جواب دهید یعنی ذهن شما باید به عوض کردن آنی مطالب عادت کند. این شرایط را باید در منزل خودتان تمرین کنید. وقتی به این روال عادت کنید در جلسه آزمون نه وقت کم می آورید نه ذهن شما زود خسته می شود.

 

۳- میکرو مبحث ها برای روز قبل آزمون انتخاب می کنید.

در دورهای اولی که یک درس را می خوانید، این تست ها مناسب هستند چرا که یک نکته را می خوانید بلافاصله تست هایش را حل می کنید و می توانید بر موضوع مسلط شوید. چند تست که زدید دستتان گرم می شود و می بینید که تست ها خیلی ساده به نظر می آیند. اما این نوع تست زدن برای دورهای بعدی به خصوص روزهای قبل آزمون که قصد مرور و جمع بندی دارید اصلا مناسب نیست.

 

۴- پیش نیازها را نخوانده اید.

ممکن است پیش نیاز درس ها را نخوانده اید که در درک مطالب دچار مشکل شدید. در هنگام مطالعه حتما این موضوع را بررسی کنید. اگر این مشکل را تشخیص دادید بلافاصله اقدام کنید.

 

۵- انتظار دارند تست های آزمون شبیه تست های کتاب ها باشند.

بچه ها مطمین باشید طراحان سوال هوشمندانه عمل می کنند. و محتویات کتاب های کمک آموزشی را قبلا بررسی کرده اند. بنابراین تلاششان این است که تست های ایده دار طرح کنند تا شما را به درستی محک بزنند. بنابراین نباید با دیدن تست های جدید غافلگیر شوید.

 

۶- تعداد تست و تمرین ها کمتر از حد لازم است.

مسلما هر چه بیشتر تست بزنید و تمرین کنید. بیشتر بر مطالب مسلط خواهید شد. از زمانتان بیشترین استفاده کنید و تمرین های بیشتری حل کنید.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

مقاله علمی و آموزشی «علل کاهش تراز »، نتیجه ی تحقیق و پژوهش میدانی، حاصل سال ها تجربه و نگارش هیئت تحریریه پورتال کنکورکی (کلید کنکور) می باشد.

 

 

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب