به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونگی و تکنیک های مرور مطالب درسی

چگونگی و تکنیک های مرور مطالب درسی

 

چگونگی و تکنیک های مرور مطالب درسی

چگونگی و تکنیک های مرور مطالب درسی

 

زمان های مرور مطالب

نکات مرور کردن

روش درست مرور مطالب درسی

 

مرور مطالب درسی از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که ذهن اکثرانسان ها نمیتواند با اولین برخورد با یک مطلب جدید آن برای همیشه در خود حفظ کند و نیاز به مرور های منظم و پیوسته است. و اتفاق ” فراموش کردن درس” برای همه دانش اموزان طبیعی است.

 

مرور یا یادگیری اولیه؟

وقتی که مطالب را به خوبی فهمیده باشید و جزییات مطالب را هم به خوبی درک کرده باشید، در مرحله بعد وارد فاز ” مرور” خواهید شد. در غیر این صورت در همان مراحل اولیه یادگیری هستید. این دو را با هم اشتباه نگیرید. چرا که بعضی دانش آموزان به ما مراجعه کردند و از فراموش کردن دروس شکایت دارند و می گویند با وجود اینکه در فواصل زمانی مناسب هم مرور کرده اند اما در جلسه آزمون دچار مشکل هستند. علت این مشکل این است که هنوز مرحله اولیه یادگیری را کامل نکرده اند. به عبارتی خیال می کنند در حال دوره هستند. در حالی که هنگامی که یادگیری ناقص است، مرور معنی ندارد.

 

مرور برای کنکور را چگونه انجام دهم؟

روش اول- مرور از روی جزوه و کتاب: این روش به دلیل بازدهی کم و وقت گیر بودن توصیه نمی شود.

روش دوم- مرور توسط خلاصه نویسی ها: خلاصه نویسی به دلیل اینکه به زبان خود فرد نگاشته شده است بسیار روان است بنابر این فرآیند مطالعه برای مرور را سرعت می بخشد. در هنگام مطالعه خلاصه نویسی های خود اگر به مشکلی برخوردید، می توانید به کتاب درسی یا جزوه خود مراجعه کنید و جواب سوال خود را پیدا کنید.

روش سوم- مرور توسط تست: شما می توانید با تمرین تستی هم اطلاعات گذشته را بازیابی کنید. به این روش بازیابی از طریق آزمون هم می‌گویند.

 

بازه های زمانی مرور

طبق تحقیقات صورت گرفته، مطالب بایستی ۱ روز ، ۱ هفته ، ۱ ماه پس از هر مطالعه صورت گیرد. و نهایتا اگر مطالب پس از ۴ ماه هم مروز شودف بیشتر جزئیات در حافظه ما باقی خواهند ماند.

 

بهترین زمان مرور

صبح‌ها و ساعات آخر شب بهترین زمان برای مرور است.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب