به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه در زمان کمتر حجم درسی بیشتری را بخوانیم ؟

چگونه در زمان کمتر حجم درسی بیشتری را بخوانیم ؟

 

چگونه در زمان کمتر حجم درسی بیشتری را بخوانیم ؟

چگونه در زمان کمتر حجم درسی بیشتری را بخوانیم ؟

 

چگونه در زمان کمتر حجم درسی بیشتری را بخوانیم ؟

 

شاید شما به این موضوع فکر کرده باشد که چگونه در مدت زمان معین حجم بیشتری از دروس را بخوانید و یا تست های بیشتر بزنید. و یا حتما برایتان پیش آمده است که پس از اتمام مطالعه چند صفحه به این فکر کرده باشید که می توانستید همین مقدار را در زمان بسیار کمتری بخوانی.

بچه هایی که سال آخر هستند و در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند باید به سرفصل های هر آزمون برسند که شامل مباحث درسی دهم یازدهم و دوازدهم می شود. برای این دسته از دانش آموزان بحث “زمان کمتر، حجم بیشتر” بیشتر با این مشکل مواجهه هستند. در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

 

حواس پرتی

حواس پرتی و عدم تمرکز علت اصلی اتلاف وقت است. خب این مشکلات زمانی بوجود می آیند که ذهن تمام توان و قدرت خود را بر روی آن موضوع و درس قرار نداده است و در نتیجه حواس پرتی به دنبال خواهد داشت .پس برای اینکه زمان های هدر رفته در مطالعات خود را بتوانید کاهش دهید نیازمند ذهن قدرتمند و حواس جمع هستید .

 

چگونه در زمان کمتر حجم درسی بیشتری را بخوانیم ؟

 

 

  • نگذارید خستگی زیاد بر شما غالب شود. در زمان کاهش انرژی نیز با نوشیدن مایعات بخصوص آب و حتی کمی استراحت قوای خود را بازگردانی کنید . و یا از خواب کافی غافل نشوید. خواب کافی شبانه لازمه سر حالی در طول روز است. خواب بیش از حد هم کسلی به همراه می آورد. پس فکر نکنید هر چه بیشتر بخوابید سر حال تر و متمرکز ترید.
  • ساعت هایی در طول روز همه ما انرژی و راندمان بیشتر داریم. و در این مدت می توانیم بیشتر کار را در کمترین زمان انجام دهیم. این زمان ها را با بیرون رفتن و یا تلویزیون دیدن هدر ندهید. این مدت زمان یک تایم طلایی در هر روز است که خیلی هم طولانی نیست. به هیچ وجه نباید از دست برود. پیشنهاد میشود دروس سخت و وقت گیر را در اوج انرژی خود مطالعه کنید و این زمان ارزشمند را برای دروس کم اهمیت قرار ندهید .

 

  • ۲- کار های خود را لیست کنید

برنامه ریزی داشته باشید و از قبل تعیین کنید که قرار است تعداد صفحه مشخص را در چه مدت زمان مطالعه کنید. این کار به ذهن شما جهت می دهد. و ذهن موظف می شود کار خود را به پایان برساند. اگر بی جهت مطالعه کنید زمان را از دست می دهید. از برنامه ریزی های خیالی!! و غیر قابل انجام بپرهیزید. برای مثال مطالعه یک فصل کامل ریاضی در یک ساعت امکان پذیر نیست. این نوع برنامه ریزی استرس به شما وارد می کند و نه تنها تاثیر مثبت ندارد بلکه مانع پیشرفت شما هم می شود.

 

  • ۳- از عواملی که حواس شما را پرت می کند مثل موبایل جدا پرهیز کنید.

فرض کنید شما در حال مطالعه هستید که پیامی برای شما می آید . اگر وسوسه شوید و چند دقیقه ای آنرا چک کنید دیگر به حالت مطالعه ی خود بر نمیگردید . خیلی از بچه ها با این مشکل مواجهه هستند که می گویند وقتی در حالت سکوت هم قرار می دهم شرایط بدتر می شود چرا که بایستی هر چند دقیقه یک بار چک کنم ببینم تماس از دست رفته یا پیامی ندارم!. در این شرایط گوشی خود را خاموش کنید. تاکید می کنم خاموش و در مکانی دور تر از مکان مطالعه خود را قرار دهید.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب