به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه تاریخ را برای کنکور حفظ کنیم؟

چگونه تاریخ را برای کنکور حفظ کنیم؟

 

چگونه تاریخ را برای کنکور حفظ کنیم؟

چگونه تاریخ را برای کنکور حفظ کنیم؟

 

چگونه تاریخ بخوانیم؟

چگونه تاریخ را ۱۰۰ بزنیم؟

 

تاریخ یکی از دروسی است که اکثر دانش آموزان از آن گلایه دارند که هر چی می خوانند باز هم بخشی از نکات را فراموش می کنند و در جلسات آزمون تست های نکته دار را از دست می دهند .

مطالب زیادی وجود دارد که باید آنها را حفظ کنند مثل : اسامی مردم ، مکان ها ، جنگ ها ، قوانین ، تاریخ های وقوع حوادث و خیلی مسایل دیگر. اما با یک رویکرد صحیح و اصولی می توانید هر چیزی در مورد تاریخ را به خاطر بسپارید. در ادامه بهترین روش مطالعه درس تاریخ را به شما آموزش می دهم.

 

در وهله اول برای مطالعه هر درسی باید عواملی که حواستان را پرت می کند را از خود دور کنید.

 پس از مساعد کردن محل مطالعه برای خود شروع کنید یک طرح کلی از آنچه قرار است حفظ کنید را در ذهن شکل دهید.

 برای این منظور اتفاقات و وقایع بزرگ را به ترتیب زمانی به صورت یک لیست بنویسید. ( کتب درسی بهترین راهنمای شماست که طرح های کلی را در اختیارتان قرار می دهد و همچنین از مفاهیم کلیدی که در آخر کتاب ذکر شده است هم استفاده کنید.)

هنگامی که این وقایع را می نویسید بین هر کدام جای خالی زیادی بگذارید چون قرار است بعدا با جزییات و وقایع دیگری که ما بین این اتفاقات مهم رخ داده است پر شود.

بعد از آن مطالبی که تا همین جا نوشته اید را کاملا حفظ کنید .

در مرحله بعد شروع کنید جاهای خالی لیست خود را پر کنید. در این مرحله جزییات مهم تر را بنویسید نه همه را. چون نمی توانید همه انها را باهم حفظ کنید.

زمانی که خیالتان از حفظ این بخش از دست نویس های خود راحت شد، شروع کنید جزییات ریز را هم بنویسید تا جایی که مطمین شوید که هیچ نکته ای از قلم نیفتاده است.

تا جایی که ممکن است مطالب را به زبان خود بنویسید یعنی ابتدا متن کتاب درسی را بخوانید زمانی که کاملا  ارتباط بین وقایع و نکات مهم را یاد گرفتید کتاب درسی را ببندید و به زبان خود بنویسید.

 

مطالب تاریخ را به زبان خود بنویسید

مطالب تاریخ را به زبان خود بنویسید

 

 

این نکته را همیشه مدنظر قرار دهید که وقایع بزرگ به تنهایی اتفاق نیفتاده اند، حواستان باشد چه وقایع و چه اشخاصی باعث به وجود آمدن آن حادثه مهم شده اند،

لیستی که تهیه کرده اید یک منبع ارزشمند برای زمان دوره و مرور هم محسوب می شود که با صرف وقت اندک حجم مطالب زیادی را می توانید دوره کنید.

مطمین باشید اگر یک کتاب درسی تاریخ را با این روش بخوانید از پس تست های نکته دار کنکور هم بر خواهید آمد.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت یک جلسه مشاوره ای رایگان اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب