به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه رتبه خوب کسب کنیم؟

چگونه رتبه خوب کسب کنیم؟

چطور رتبه خوب کسب کنیم؟

چطور رتبه خوب کسب کنیم؟

چگونه رتبه برتر شویم؟

 

بعضی کنکوری ها فکر می کنند برای داشتن رتبه خوب باید کارهای خارق العاده انجام بدن یا اصلا رتبه برتری ها انسان های خارق العاده ای هستند. هیچ کدوم از این حرف ها صحت نداره. برای به دست اوردن هر چیزی در زندگی تلاش، پشتکار، برنامه ریزی و هوشمندی لازمه. که کنکور هم یکی از این مواردی هست که باید براش خوب تلاش کنی. در ادامه می خوام راه موفقیت در کنکور را براتون روشن تر کنم. بخونید و با ما همراه باشید.

 

۱-کلاس های متعدد رفتن ممنوع.

هر دانش آموز با توجه به نیاز خودش باید کلاس هاشو انتخاب کنه. اینکه هر کلاسی دوستت یا همکلاسیت داره میره توام بری نه تنها کمکی به پیشرفتت نمیکنه، بلکه باعث اتلاف وقت و نهایتا پسرفت تو میشه. سپری کردن تمام روز در کلاس ها اشتباه محضه که خیلی ها مرتکب میشن. خودتون بهتر می دونید برای اینکه یک کلاس کاملا ثمربخش باشه، چند برابر مدت زمان کلاس باید در خونه جزوه شو خوند، تست زد و تمرین کرد. بچه ها در این گونه موارد هوشمندانه عمل کنید. تعداد معقولی کلاس رو انتخاب کنید. و تلاش کنید درس های همون کلاس رو با دقت زیاد مطالعه کنید و جلسه بعد با آمادگی کامل در همون کلاس حضور پیدا کنید.

 

۲-سر ساعت در کلاس حاضر باش.

مشکلی عمده ای که تاخیر حضور در کلاس ایجاد  میکنه، گم کردن سر رشته کلام معلمه. وقتی دیر به کلاس میرسی و معملت مفاهیم اولیه و مقدمه درس رو تموم کرده همگام کردن خودت با معلم سخت میشه. و در بیشتر موارد باعث دلزدگی و سرد شدنتون به درس اون روز میشه.

 

۳-حافظه ات رو با بازی بهبود بده.

برای بهبود مغزت تمرین کن.  هر روز تمرینات سرگرم کننده مثل پازل، حل جدول، سودوکو و بازی های دیگه رو انجام بده. این بهت کمک میکنه تا مغزت رو تقویت کنی و اطلاعات بیشتری رو در مدرسه حفظ کنی.

 

۴-از زمانت عاقلانه استفاده کن.

فرض کن روزانه تنها یک ربع از مدت زمان های اتلاف وقتت کم کنی. در این یک ربع می تونستی ۷ تست شیمی بزنی. ماهانه میشه حدود ۲۰۰ تست. این یعنی تمرین بیشتر و تکرار و مرور یک درس بدون فشار و زحمت خاصی. حالا فکرشو بکن تو چندتا از این یک ربع ها در طول روز می تونی برای خودت ذخیره کنی و به نحو احسنت ازش استفاده کنی.!!!

 

۵-از عالی بودن نترس.

از اینکه اطرافیان بفهمند تو آدم کمال گرا و پر تلاشی هستی نترس. بذار هر چی می خواهند در بارت فکر کنن. بعد مدتی تمام حرف ها فراموش میشه ولی نتیجه کنکورت هیچ وقت فراموش نمیشه.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب