به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چرا سرعت مطالعه ی من کم است ؟

چرا سرعت مطالعه ی من کم است ؟

 

چرا سرعت مطالعه ی من کم است ؟

چرا سرعت مطالعه ی من کم است ؟

 

 

 

چرا ساعت ها طول می کشد تا یک درس تمام شود؟

چرا از برنامه آزمون ها عقب می مانم؟

 

دانش آموزای خوبم!

دقت کنید هر عاملی که باعث شود تمرکز شما از بین برود، باعث کندی سرعت مطالعه شما هم می شود. اولین مشکل رایج برای دانش آموزان، دوباره خوانی است. بسیاری از دانش آموزان یک سطر را چندین بار میخوانند تا جایی که این موضوع پس از مدتی به نوعی از وسواس تبدیل می شود. باید فکر های از قبیل ” یک دور دیگه بخونم تا کامل متوجه شم” یا ” نکنه نکته ای رو جا انداخته باشم” رو دور بریزید. همچنین دقت کنید که اگه در متن به لغت خاصی برخورد کردید که معنیش رو نمیدونستید به خاطر اون مطالعه خود رو قطع نکنید چون مجبور میشید بعد از رجوع به آن لغت ، متن رو دوباره از ابتدا بخوانید .

راه حل پیشنهادی دیگه اینه که انگشت خود رو زیر سطر بگذارید و با انگشتان متن رو دنبال کنید و به عقب برنگردید .

 

۱- بلندخوانی : برخی از ما عادت داریم که به هنگام مطالعه ، به جای خواندن بی صدا ، صدای کلمات یا صوتی رو در ( مثل هوم م م … آ آ آ… ) در گلو ایجاد میکنیم یا اون رو لب خوانی میکنیم (بدون صدا حرکت دادن لبها) که موجب عدم تمرکز و کندخوانی میشه . راه حلی که توصیه میکنیم اینه که در هنگام مطالعه متن بدون ایجاد صدا در گلو و باز کردن دهان تنها برای خروج هوا(!) و درحالیکه متن را تنها با چشمان خود دنبال میکنید بخونید .

 

۲- کلمه خوانی : بعضی طبق عادت کودکی خود ، کلمات رو کلمه به کلمه میخوانند ، که سرعت مطالعه به به شدت کم می کنه. اگر این مشکل رو دارید ، باید سعی کنید جمله رو بخوانید نه تک تک کلمات رو ! برای این منظور انجام تمرین های عملی تندخوانی بهترین راهکاره .

 

۳- ذهن خوانی : در این عادت اشتباه ، لبها بی حرکتند اما کلمات رو در مغز خود تکرار میکنیم .هرچیزی که شباهت به خواندن با صدای بلند داشته باشه ، مغز رو از رسیدن به سرعت قابل قبول باز می داره . برای کاهش ذهن خوانی بهتره مطالب رو بدون وسواس و با سرعت زیاد بخونید .

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب