به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چرا در آزمون های آزمایشی تراز مان کم می شود؟

چرا در آزمون های آزمایشی تراز مان کم می شود؟

 

چرا در آزمون های آزمایشی تراز مان کم می شود؟

چرا در آزمون های آزمایشی تراز مان کم می شود؟

 

 

چرا در آزمونها نتیجه نمیگیرم؟ | آزمونمو خراب کردم چیکارکنم ؟

علت عدم نتیجه در آزمون ها |خراب کردن آزمون

چه دلایلی باعث میشود که در آزمونها نتایج دلخواه را نگیریم؟

چرا من در آزمون های آزمایشی شکست می خورم؟

چرا در آزمون آزمایشی نتیجه نمیگیریم؟

 

خیلی از بچه ها از اینکه نتیجه دلخواه خود شون رو در آزمون های آزمایشی کسب نمی کنند و تراز شان کم می شود، گلایه دارند.

در این پست تصمیم گرفتم تمام عوامل موثر بر عدم موفقیت و کسب تراز مطلوب رو بنویسم شما هم زحمت بکشید و بررسی کنید کدام یک از موارد زیر برای شما صحت داره. که به امید خدا سعی در مرتفع کردن اونا داشته باشید.

 

۱-منابع: شاید منابع درست و‌مناسبی برای هر درس انتخاب نمیکنید، بطور مثال کتابی را برای دوره ی حاضر استفاده میکنید که برای دوران جمعبندی مفید است

 

۲- اطلاعات: شاید اطلاعات مناسبی در مباحث ندارید  مثلا هنوز مفهوم نیروی محرکه القایی رو درک نکردید. مطالب را سر سری خوانده اید.

 

۳-مدل خواندن: شاید روش مطالعه تان مناسب نیست.به طور مثال ریاضی رو فقط می خوانید و دست به قلم نمی شوید. یا دوره های هفتگی در درس زیست شناسی را جدی نمیگیرید.

مقاله ” چگونه ریاضی بخوانم ” را مطالعه کنید.

 

۴-برنامه ریزی: شاید برنامه ریزی اصولی ندارید. ساعات مطالعه خیلی کم یا خیلی زیاد است. یا مثلا تمام یک روز را صرف خواندن شیمی می کنید. پیشنهاد می شود از یک مشاور خبره برای حل این مشکلات کمک بگیرید.

 

۵-تست زدن: شاید همه تست ها رو بلافاصله پس از مطالعه می زنید و تا روز آزمون دیگر نگاهی به تست ها نمی کنید. و یا تعادل را در تعداد تست های درس های مختلف رعایت نمی کنید. گاهی بچه ها یک درس را دوست دارند و به تبع علاقه بیشتری به تست های آن درس دارند و از تست های درس دیگر غافل می شوند.

 

۶-آزمون دادن: شاید هنوز نمیدانید چطور آزمون دهید، از کدام درس شروع کنید، چطور زمان را تنظیم کنید، چگونه تست هارا نزده بگذارید چطور بحرانهای جلسه را مدیریت کنید و چطور اگر زمانی اضافه اومد تقسیم کنید و حتی سر جلسه آزمون از چه تغذیه ای استفاده کنیم

 

۷-موقعیت مناسب: شاید هنوز نفهمیدید موقعیت مناسب برای درس خواندن چیست؟ آیا کلاسهای خصوصی بدرد شما میخورند، کدام کلاس مفید است، کدام آزمون مفید است، آیا در کنار دوستان درس خواندن مفید است؟ کتابخانه چطور؟ آیا از افراد درستی مشورت میگیرم؟؟

 

۸-استرس: اضطراب هایی که خود شخص دارد و یا گاها از طرف اطرافیان مثل خانواده و یا دوستان دریافت می کنند، می تواند بر عملکرد دانش آموزان در آزمون ها تاثیر منفی داشته باشد. این استرس علاوه بر سر جلسه، در حین مطالعه تمرکز را می تواند مختل کند و نهایتا باعث افت عملکرد دانش آموز شود.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجویه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب