به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

مباحث ساده ریاضیات رشته تجربی

مباحث ساده ریاضیات رشته تجربی

 

مباحث ساده ریاضیات رشته تجربی

مباحث ساده ریاضیات رشته تجربی

 

مباحث آسان و کسب درصد بالای ریاضیات رشته تجربی

چه بخوانیم که در ریاضی کنکور درصد خوبی بدست آوریم ؟

 

در این پست مباحث ساده و سخت مربوط به درس ریاضی رشته تجربی را از هم جدا کردیم. که اگر در درس ریاضی ضعیف هستید یا زمان زیادی تا کنکور برایتان باقی نمانده است، بتوانید با شناخت مباحث ساده آنها را در اولویت قرار دهید.

 

مباحث ساده

ماتریس

آمار

لگاریتم

حد و پیوستگی

احتمال

 

مباحث سخت و قابل حذف

مثلثات

هندسه پایه

کاربرد مشتق

انتگرال

 

نکته ۱ : این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که حذف مباحث در هر درسی همیشه مفید نیست. همان طور که می دانید هر ساله تست های کنکور به سه دسته ساده ، متوسط و سخت تقسیم می شوند. و ممکن است از شانس بد شما سوالات ساده از همان فصولی باشد که شما نخوانده اید. اما اگر فرصت زیادی تا کنکور ندارید، بهتر است از مباحث آسان که هر ساله تست های زیادی از مطرح می شود و در بالا ذکر شد شروع کنید. برای مطالعه این مباحث زمان کمتری نیاز دارند تا به تسلط برسید.

نکته ۲ : دانش آموزی که به دنبال دانشگاه و رشته برتر است، هیچ درس یا مبحثی برای او بی اهمیت نیست. چرا که برای ورود به این رشته ها باید درصد نسبتا بالایی از هر درس داشته باشید. اگر شما هم جزو این دسته از دانش آموزان هستید نباید هیچ مبحثی را حذف کنید.

نکته ۳ : در فراگیری ریاضی حل تمرین بسیار اساسی است. انتظار نداشته باشید تنها با مطالعه نکات هر مبحث بتوانید از پس تست های آن بر بیاید. با این کار فقط حس ناامیدی را به خود راه می دهید. پس از درک کامل مطالب کتاب درسی و حل تمرینات کتاب و جزوه سراغ تست های هر مبحث بروید.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت یک جلسه مشاوره ای رایگان کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب