به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

مباحث ساده درس ریاضی برای کنکور تجربی کدام است؟

مباحث ساده درس ریاضی برای کنکور تجربی کدام است؟

 

مباحث ساده درس ریاضی برای کنکور تجربی کدام است؟

مباحث ساده درس ریاضی برای کنکور تجربی کدام است؟

 

مباحث ساده و رتبه ساز ریاضی کدام اند؟

 

اکثر داوطلبان گروه تجربی از ریاضی گریزان هستند. و این درس رو جزو درس های سخت می دونند. و متاسفانه خیلی از این بچه ها از ابتدا این درس را حذف می کنند و به قولی بی خیالش می شن. و غافل از اینکه داشتن درصد صفر در کارنامه کنکور خیلی تاثیر بدی داره. پیشنهاد ما برای این دسته از دانش آموزان اینه که حداقل مباحث ساده و رتبه ساز را حتما حتما بخونند. چرا که مباحث ساده وقت زیادی برای مطالعه لازم ندارند. مباحث ساده و آسون ریاضی کنکور تجربی را در ادامه نوشتم. بخونید حتما.

توصیه کلید کنکوری ها: بچه ها اینکه زیاد بخوانید، کافی نیست.!! سعی کنید هوشمندانه پیش برید. تا بتونید از بقیه سبقت بگیرید.

 

مباحث ساده

مباحث ساده درس ریاضی تجربی عبارتند از: “ماتریس” ، “دنباله و تصاعد” و “حد، پوستگی و مجانب”. که جمعا حدود ۶ سوال و در نتیجه ۲۳ درصد از کل سوالات کنکور خواهد بود.

مباحث متوسط

مباحث متوسط ریاضی تجربی عبارتند از : “توابع نمایی و لگاریتمی” و “تابع” و انتگرال

حدود ۵ سوال و ۱۷ درصد از کل سوالات کنکور را به خود اختصاص می دهد. از بین این سه تا تابع از همه مهم تره.

با این احتساب اگر مباحث ساده و متوسط ریاضی را بخوانید، یعنی توانسته اید به درصد ۴۰ در کنکور تجربی دست پیدا کنید. این یعنی تغییر قابل توجه در نمره کل و رتبه کنکور شما.

مباحث دشوار

حالا اگر بخواهید باز هم پیشرفت کنید و به رتبه خیلی خوب برسید باید مباحثی که یکم دشوار هستند مانند: ” آمار” ، “احتمال” ، ” معادله و نامعادله” و ” هندسه” را هم بخوانید. از این مباحث حدود ۱۰ سوال در کنکور سراسری مطرح می شود. که می شود تقریبا ۳۳ درصد سوالات کنکور. که مبحث هندسه ۴ سوال از ۱۰ سوال را شامل می شود و از همه مهم تر است. اگر پایه هندسه خوبی دارید، با توجه به تعداد سوالات بالا این مبحث را در اولویت قرار دهید.

اگر جزو دانش آموزانی هستید که می خواهید کنکور را عالی پشت سر بگذارید و هدفتون رشته های عالی هست، باید دستی در مباحث نسبتا سنگین ریاضی هم داشته باشید تا بتونید به درصد بالای ۸۰ برسید، که اگه بشههه چی میششهههههه!!!!!!.

مباحث خیلی دشوار

این مباحث شامل ” مشتق”، “کاربرد مشتق ” ، ” مقاطع مخروطی ” و ” مثلثات”.

این مباحث ۸ سوال و ۲۷ درصد سوالات کنکور را به خود اختصاص می دهد.

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت یک جلسه مشاوره ای رایگان اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب