به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

فواید و مضرات غیر حضوری خواندن سال دوازدهم

فواید و مضرات غیر حضوری خواندن سال دوازدهم

 

 

فواید و مضرات غیر حضوری خواندن سال دوازدهم

فواید و مضرات غیر حضوری خواندن سال دوازدهم

غیر حضوری بهتر است یا حضوری؟

غیرحضوری خواندن سال چهارم دبیرستان

 

بر طبق آخرین مصوبه سازمان سنجش سال ۹۵، ۴ درس پیش دانشگاهی به صورت مستقیم بر نتایج کنکور تاثیر دارد. از طرف دیگر حدود ۵۰ درصد از سوالات کنکور از مقطع پیش دانشگاهی ( دوازدهم) طرح می شود. بنابراین می بینید که مقطع پیش دانشگاهی چه قدر مهم و قابل اهمیت است. با این تفاسیر یکی از برنامه های بچه های پیش دانشگاهی غیر حضوری درس خواندن است. با این استدلال که در اتلاف زمان کمتر می شود، سطح دبیران مدرسه خوب و کافی نیستند و یا بعضی از درس ها را خودشان به تنهایی بهتر یاد می گیرند.

 

مضرات و فواید غیر حضوری خواندن دوازدهم (پیش دانشگاهی)

اگر فکر می کنید جز دانش آموزان ضعیف هستید، بهتر است فکر غیرحضوری خواندن را از ذهن بیرون کنید. چرا که این دسته از دانش آموزان با نرفتن به مدرسه بیشتر افت می کنند.

اکثر دانش آموزان این اولین بار است که نرفتن به مدرسه را تجربه می کنند، بنابراین ممکن است دچار اضطراب و استرس شوند. بخصوص موقع امتحانات نیم سال اول.

دانش آموزانی که گزینه مطالعه غیرحضوری را انتخاب می کنند، کلاس های کنکور بیرون از مدرسه را جایگزین خواهند کرد. این کلاس ها معمولا به خاطر فشردگی و عدم نظم خاص ( مانند مدارس تحت نظارت آموزش و پرورش) و همچنین جو متفاوت، کیفیت یادگیری در مدرسه را نخواهد داشت. انتخاب یک مدرسه خوب می تواند شما را از مطالعه به صورت غیرحضوری بی نیاز کند.

و اما در ارتباط با بچه های هنرستانی : این گروه از داوطلبان در دوره پیش دانشگاهی هنر، کارهای عملی متعدد و غیر ضروری دارند که بسیار وقت دانش آموز را می گیرد. مطالعه غیر حضوری برای این دسته از دانش آموزان بهتر است.

فضای رقابتی مفید موجود در مدرسه را از دست خواهید داد. و این ممکن است باعث افت انگیزه در شما شود. و نهایتا پیشرفتی که انتظار می رفت در شما حاصل نشود.

داوطلبان کنکور علوم انسانی به شرط آن که در دروس دشوار، کلاس یا معلم مناسب داشته باشند، درنیمسال دوم با روش غیرحضوری پیشرفت بیشتری خواهند داشت.

اگر متقاضی تحصیل در خارج از کشور یا دانشگاههای مشترک خارج در ایران هستید، بهتر است به مدرسه بروید. چرا که با حضور مدرسه کسب معدل بالا آسان تر خواهد شد.

 

تذکر : اگر دانش آموز خودخوان و خودکاری هستید، غیر حضوری بخوانید. اگر از آن دسته از دانش آموزان هستید که بدون فشار و نظارت شخص دیگر نمی توانید رشد کنید به هیچ وجه غیر حضوری خواندن به نفع شما نیست.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب