به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

فواید ثابت بودن مکان مطالعه

فواید ثابت بودن مکان مطالعه

 

فواید ثابت بودن مکان مطالعه

فواید ثابت بودن مکان مطالعه

ویژگی های مکان مطالعه

شرایط مکانی و زمانی مکان مطالعه

 

اختصاص دادن یک اتاق مشخص برای درس خواندن می تواند به افزایش تمرکز شما کمک کند.

محیط آشنای یک اتاق ثابت برای مطالعه تمرکز حواس را بالا میبرد. زیرا لوازم آن هر روز پیش چشمتان است و کمتر توجه شما را به خود جاب می کند. اما وقتی که مدام مکان مطالعه خود راتغییر می دهید، تغییرات محیط می تواند توجه شما را به خود جلب کند.

با این کار کم کم ذهن شما به محیط عادت کرده و به محض ورود آماده تمرکز حواس و فراگیری می شود.

علاوه بر این ها، به دلیل ثابت بودن مکان مطالعه وسایل مورد نیاز برای مطالعه مانند دفتر ، کتاب لغت، خط‌کش، خودکار و نظایر آن در دسترس است. و همین مورد می تواند مانع از پرت شدن حواس شما شود. وقتی که به اتاق دیگری بروید برای پیدا کردن  مثلا یک دیکشنری، بخشی از تمرکز خود را ز دست خواهید داد.

 

ویژگی های یک مکان مطالعه مناسب

چنین محیطی باید آرام، روشن و دارای هوای مناسب باشد. هیچ چیز به اندازه‌ی سروصدا، خسته‌کننده و مانع تمرکز حواس نیست. ایجاد محیط کار مناسب، به دلیل ایجاد آرامش و شرایط مناسب اهمیت دارد و زمینه‌ای است برای تمرکز و دقت.

 

تذکر مهم

هنر نه گفتن را بیاموزید. اجازه  دهید اطرافیان بفهمند وقتی شما در حال درس خواندن هستید دوست ندارید کسی رشته افکار و تمرکز شما رو پاره کند. مودبانه از بقیه بخواهید که مزاحم نشوند. و یا بگویید اجازه بده بعدا در این مورد با هم صحبت می کنیم. فعلا باید درس های را تمام کنم.

اگر این روش مثمر ثمر نبود، بر روی در اتاق خود متنی بنویسید که گویای وضعیت شما باشد. برای مثال بنویسید ” لطفا مزاحم نشوید.”

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب