به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

فواصل مطالعاتی مناسب

فواصل مطالعاتی مناسب

فواصل مطالعاتی مناسب

فواصل مطالعاتی مناسب

 

فواصل مطالعاتی چگونه باید باشد؟

 

برنامه ریزی که دانش آموز طبق آن عمل می کند باید اصولی و منحصر به فرد باشد. چه این برنامه ریزی توسط خود دانش آموز صورت پذیرد چه مشاور. یکی از نکاتی که باید هنگام برنامه ریزی تحصیلی مورد توجه قرار گیرد، رعایت فواصل مطالعاتی مناسب است.

 

فواصل مطالعاتی چگونه باید باشد؟

 

فاصله زمانی باید طوری باشد که مغز فرصت بازیابی و استراحت پیدا کند. همچنین اینقدر زیاد نباشد که رشته موضوع از دست خارج شود. ثابت شده است به ازای هر یک ساعت مطالعه ۱۰ دقیقه استراحت لازم و کافی است. اگر بازه زمانی مطالعاتی بیشتر از یک ساعت شود از عملکرد مثبت فرد به تدریج کاسته شده و شاهد اتلاف وقت خواهیم بود. این در حالی است که کتاب مقابل دانش آموز باز است. و دانش آموز تصور می کند دارد درس می خواند در حالی هر لحظه خسته خسته تر می شود.

نیاز به تاکید است که هر فرد با دیگری متفاوت است. و می تواند این مقدار استراحت را اندکی کمتر یا بیشتر کرد. ولی این تغییر نباید خیلی زیاد باشد. مثلا بعد از یک ساعت مطالعه ریاضی، ۳-۴ دقیقه استراحت کافی نیست از طرفی اگر دانش آموز به خود بگوید یک ساعت ریاضی من را خیلی خسته کرده و برای استراحت تماشای یک ساعته تلویزیون را انتخاب کند، کار درستی انجام نداده است.

 

 هنگام استراحت چه کارهایی انجام  دهم و چه چیزهایی بخورم؟

 

انجام حرکت های کششی و راه رفتن بهترین کاری هست که می تونید موقع استراحت انجام بدید. بازی با گوشی و تلویزیون دیدن اصلا گزینه خوبی جهت استراحت نیستند.

همچنین از موادی مانند خرما و کشمش و میوه جات بیشتر استفاده کنید تا انرژی مورد نیازتان فراهم شود.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه رایگان مشاوره ای خود اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب