به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

شیوه صحیح تست زدن

شیوه صحیح تست زدن

شیوه صحیح تست زدن در کنکور

شیوه صحیح تست زدن در کنکور

 

 

 

شیوه صحیح تست زدن به چه صورت است؟

چگونه درست تست بزنیم؟

چگونه حرفه ای تست بزنیم؟

مهارت تست زنی

روش درست تست زنی

 

 

تست زدن یکی از عوامل تعیین کننده در کنکور است چرا که با مطالعه سطحی و بدون حل سوالات کنکورهای سال های پیشین نمی توان به درصد خوبی در کنکور رسید. با ما همراه باشید تا ” شیوه صحیح تست زدن” را بیاموزید.

 

۱- قبل از اینکه تست زدن را شروع کنید، درس را به طور کامل از هر منبعی که در اختیار دارید ( کتاب درسی، جزوه یا درسنامه های کتب کمک آموزشی) مطالعه کنید. اگر درس دارای تمرین و مثال هست (مانند شیمی) خودتان دست به قلم شوید و حل کنید. پس از آن با خیال راحت به سراغ تست های کتاب های کمک آموزشی بروید. اگر قبل از تسلط کامل به مطالب درسی، سراغ تست ها بروید نه تنها کمکی به پیشرفت خود نکرده اید، بلکه ممکن است انگیزه خود را از دست بدهید و با خود بگویید ” اصلا در این درس استعداد ندارم” یا ” چقدر این درس سخت است”.

همین جملات آغازی خواهند شد برای ضعف در درس مربوطه. پس اجازه ندهید به راحتی انگیزه شما برای مطالعه و تلاش از دست برود.

 

۲- ابتدا با تست های ساده تر شروع کنید.
بعد سراغ تست های متوسط و سخت بروید. اگر با تست های پیچیده شروع کنید ممکن است اتفاق قبلی ( که درپاراگراف قبل گفتم) دامن گیرتان شود. به تدریج با مشاهده پیشرفت خودتان در تست ها، انگیزه برای ادامه دادن پیدا می کنید چرا که به این باور می رسید که این مطلب را یاد گرفته ام. و هم نکات درس مرور می شود و در ذهن ثبت می شود و هم شما برای حل تست های سنگین تر به تدریج آماده می شوید.

۳- در دروسی که فرمول ها نقش تعیین کننده دارند ( مانند فیزیک)، به وفور دیده شده است که دبیران محترم برای هر نوع تست فرمول ساده ای شده را استخراج می کنند و به عنوان نکته کنکوری ارایه می دهند. این فرمول ها در شرایط خیلی خاص جواب می دهند. در صورتی که همه از یک فرمول مادر به وجود آمده اند. حال اگر مجهولات مسیله اندکی تغییر کند، ممکن است فرمول کوتاه شده قبلی دیگر قابل استفاده نباشد. همچنین گاهی دانش آموز از میان انبوهی از فرمول ها نمی تواند فرمول مد نظر را پیدا کند. پس سعی کنید تا آن جا که می‌توانید از فرمول‌های اصلی و مطمئن استفاده کنید. فرمول های تستی اگر چه راه حل مسیله را بسیار کوتاه می کنند ولی با تغییر کوچکی در سوال دیگر جواب گو نیستند. پس حتما به حل تشریحی سوال ها مسلط باشید.

 

۴- پس از حل سوال نباید برنگردید و سوال را مجددا واکاوی کنید.
تجربه ثابت کرده است وقتی دوباره حل سوال اتفاق بیافتد احتمال خطا بیشتر خواهد شد. این اتفاق علاوه بر اتلاف وقت در مواردی می تواند باعث غلط شدن جواب شود. به عبارتی یک بار سوال و گزینه ها را با دقت بخوانید و فقط یک بار حل کنید و بلافاصله در پاسخ نامه وارد کنید.

 

۵- جلوی تست هایی که احتمال می دهید، در دور دوم بتوانید پاسخ بدهید علامت بزنید تا اگر وقت اضافه آوردید بلافاصله سراغ آن تست ها بروید. در غیر این صورت در وقت اضافه باید از اول تست ها رو مطالعه کنید تا تست هایی که احتمال می دهید بتوانید حل کنید را پیدا کنید.

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب