به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

شروع مطالعه در تابستان ویژه ی کنکور ۹۷

شروع مطالعه در تابستان ویژه ی کنکور ۹۷

 

شروع مطالعه در تابستان ویژه کنکور 97

شروع مطالعه در تابستان ویژه کنکور ۹۷

 

 

 

شروع مطالعه در تابستان کنکور چه قدر می تواند مفید باشد؟

مطالعه در تابستان کنکور باید به چه صورت باشد؟

 

 

 

از اهمیت مطالعه در تابستان بارها صحبت شده و شما عزیزان هم از اهمیت ویژه ی آن به خوبی مطلع هستید. داشتن اوقات فراوان و فراغت از مدرسه فرصتی طلایی و استثنایی را فراهم میکند تا تمام تمرکز و انرژی یک داوطلب کنکوری به روی مطالعه دروس معطوف شود. پس هم شروع سریعتر در تابستان مهم است و هم مشخص کردن یک راه و مسیر هدفمند که مطمئن باشید شما را به مقصد خواهد رساند. تابستان فرصتی برای جمع بندی دروس پایه است. و شاید از آن مهم تر اهمیت این فصل برای کسانی است که تا الان آن طور که باید درس نخوانده اند و احساس می کنند از بقیه عقب ترند. مطمئنا” بهترین و مهمترین فرصت برای جبران، همین تابستان است.

پس سعی کنید با تلاش و برنامه ریزی از این فرصت طلایی استفاده کنید. شاید مهمترین عنصر یک برنامه موفق اولویت بندی باشد. پس این جا هم مهمترین گام، شناخت اولویت های مهم تر است.

پیشنهاد بنده به شما اولویت های زیر است:

 

۱-به طور کلی تاکید بیشتر در تابستان کنکور بر روی مباحث مفهومی می باشد تا مباحث حفظی

 

 ۲- برای دروس اختصاصی اگه نیاز می دانید می توانید کلاس هم برید. در واقع اگر قرار است کلاسی برید، بهترین موقع تابستان است که وقتتون بیشتر می باشد.

 

۳- تا انتهای تابستان کنکور روز های زیادی باقیست اگر روزی فقط میانگین ۷ ساعت مطالعه کنید و ۲۰۰ تست حل کنید یعنی توانسته اید یک استارت قوی داشته باشید.

 

۴- توصیه میشود آزمون های آزمایشی را تهیه و در خانه بررسی کنید و پاسخ بدهید. بسیار مفید است.

 

۵- شما مدتی درس نخوانده اید، از ساعات کم استارت بزنید سپس ساعات مطالعه خود را زیاد کنید.

 

۶- اگر تابستان کنکور را خوب درس بخوانید این خوب بودن شما ادامه دار میشود و ادامه پیدا میکند تا روز کنکور اما اگر بد باشید به احتمال قوی مهر هم نمیتوانید شروع کنید، موفق ها زودتر از بقیه دست به کار میشوند اگر شما یک کار معمولی انجام دهید یعنی از مهر استارت بزنید یک نتیجه معمولی میگیرید. معمولی نباشید!

 

۷- برنامه ریزی، بسترهای موفقیت را برایتان فراهم می کند. اما برای موفق شدن باید برنامه را اجراکرد. بعضی از دانش آموزان ممکن است در تابستان کنکور خیلی به فکر بروند و درس خواندن در تابستان جز برنامه های اصلی آن ها بود، ولی ۹۰% وقت خود را برای برنامه ریزی و ۱۰ % را برای اجرا بگذارند. شما جزو این دسته از دانش آموزان نباشید.

 

در ادامه مطالعه درس ها را به صورت تفکیک شده آورده ام، مطمینا خوندشون خالی از لطف نیست.

 

 

دروس عمومی

 

ادبیات

 

بیشتر تمرکز خود را بر روی سه قسمت: آرایه های ادبی، قرابت معنایی و زبان فارسی بگذارید. ، میتوانید از کتاب های موضوعی در بازار استفاده کنید کافیست هر شب کمی وقت بگذارید. و مطالعه قسمت های حفظی را به بعد موکول کنید.

 

عربی

 

ریاضی ها و تجربی ها در طول سال تحصیلی عربی ندارند پس بهتر است همین تابستان کنکور همه ی آن جمع بشود، برای انسانی ها نیز عربی عمومی کفایت میکند.

 

دین و زندگی

 

برای مطالعه در تابستان کنکور، تمرکز ما بیشتر در این درس روی آیات و روایات است.

 

زبان خارجه

 

از همین ابتدای سال باید روی مهارت درک مطلب و کلوز خود کار کنیم. و حتی شده هفته ای  ۲ الی ۳ متن کلوز و  ردینگ پاسخ بدهیم، در کنار آن جمع کردن کل گرامر کنکور به دلیل ترکیبی بودن و ساده بودن کار معقولی به نظر میرسد. اگرچه تمرکز زیاد بر لغت مثل عربی کار عقلانی ای نیست.

 

 

دروس اختصاصی

 

برای دروس اختصاصی همه ی رشته ها جمع کردن قسمت های تحلیلی پایه توصیه میشود. منظور از قسمت های تحلیلی قسمت هایی هستند که بیشتر محاسباتی هستند و نیاز به حل دارند. خلاصه اینکه تاکید زیادی روی حفظیات دروس اختصاصی نداشته باشید. کتاب های پایه شامل کتاب های دوم و سوم دبیرستان میشوند اما گاهی اوقات ترکیب کردن آن ها با پیش دانشگاهی هم کار بدی نیست. مثلا میتوانید کل تابع کنکور را یکجا و در ۱۵ جلسه جمع ببندید.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب