به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه سوالات تله دار آموزشی را بشناسیم؟

چگونه سوالات تله دار آموزشی را بشناسیم؟

 

 

چگونه سوالات تله دار آموزشی را بشناسیم؟

چگونه
سوالات تله دار آموزشی
را بشناسیم؟

 

چگونه تست های تله دار را حل کنیم؟

چگونه به سوالات دام دار آموزشی پاسخ دهیم؟

 

سوالات تله دار یا دام دار، سوالاتی هستند که دانش آموزان را به اشتباه می اندازد و حواس دانش آموزان را پرت می کند.

طراحان سوالات کنکور از افراد متخصص در هر زمینه هستند و می دانند که دانش آموزان اصولا تحت چه دام هایی تست ها را از دست می دهند.

هیچ گاه فراموش  نکنید که گزینه های غلط یک سوال چند گزینه به طور تصادفی انتخاب نشده است، بلکه طراح هر اشتباه احتمالی که ممکن است دانش آموز مرتکب شود را در نظر می گیرد و ان جواب را در گزینه ها قرار می دهد. در درس هایی مانند ریاضی و فیزیک حتی ممکن است یک تبدیل واحد ساده که دانش آموز در ابنتدای حل بایستی انجام دهد را فراموش کند در چنین شرایطی طراح، سوال را تا آخر با همان حدس اولیه غلط دانش آموز پیش می برد و در نهایت جواب آخر (که اشتباه هست) را در یکی از گزینه ها قرار می دهد. بنابراین تصور نکنید که چون جواب آخر شما در گزینه ها موجود هست حتما جوابتان صحیح بوده است.

موردهای زیادی از دانش آموزان مشاهده شده است که پس از ترک جلسه آزمون به شدت از عملکرد خود راضی بوده اند اما پس از مشاهده نتایج به شدت غافلگیر شده اند. و علت آن تله های آموزشی پی در پی بوده است که دانش آموز را به دام انداخته است. با توجه به اعمال نمره منفی، تراز دوطلب کاهش چشمگیری می یابد.

 

علت های به دام افتادن در سوالات تله دار

۱- با دقت نخواندن صورت سوال.

خیلی از مواقع یک کلمه ” هست یا نیست” می تواند منظور سوال را عوض کند. و یا کلماتی مانند به غیر از ، به جز یا مثل این ها حواس دانش آموز را پرت می کند. حتما صورت سوال را تا آخر بخوانید.

 

۲- مفهمومی نخواندن دروس قبل از آزمون

در بسیاری از سوالات دیده شده است که طراح با دادن اطلاعات اضافی در صورت سوال سعی کرده است که دانش آموز را گمراه کند. دانش آموزی که درس را مفهومی و دقیق نخوانده باشد و به اندازه لازم تست نزده باشد نمی تواند از سد تست های تله دار رد شود.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

ما راه را به شما نشان می دهیم.

 

 

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب