به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

راه های استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

راه های استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

 

راه های استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

راه های استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

 

 

کارنامه سبز چیست

زمان استفاده از کارنامه سبز

 

هر ساله چند روز پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، کارنامه ای تحت عنوان ” کارنامه سبز” یا ” کارنامه محرمانه ” در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

در این کارنامه مشخص شده است که داوطلب در کدام اولیت پذیرفته شده است و چقدر با آخرین نفر قبولی در آن کد رشته فاصله دارد. همچنین می توانید ببینید که در انتخاب های پایین تر در کدام کد رشته می توانستید قبول شوید.

در واقع سازمان سنجش فرصتی برای دانش آموزان فراهم کرده است که اگر از رشته و دانشگاهی که قبول شده اند، رضایت ندارند در رشته های با اولیت پایین تر خود ( که با رتبه آنها  همخوانی دارد) تحصیل نماید. البته شرط آن موافقت دانشگاه مبدا و مقصد است. که دانشگاه ها در این باره اختیار تام دارند. پس توجه داشته باشید که ممکن است با تقاضای شما موافقت نشود. بنابراین در انتخاب رشته تمام نکات مد نظر خود را اعمال کنید تا خدایی ناکرده پشیمانی حاصل نشود.

 

چطور می توانم با استفاده از کارنامه سبز انتقالی بگیرم؟

راهای متفاوتی برای استفاده از کارنامه ی سبز وجود دارد که به شرح آن ها میپردازیم.

 

الف- رشته قبول شده خود را از دست ندهید.

بایستی تمام فرآیند ثبت نام مانند دیگر دانش جویان انجام دهید و پس از آن انتخاب واحد کنید.

پس از آن با همراه داشتن کارنامه سبز خود به دانشگاهی که علاقه مند تحصیل در آن هستید مراجعه کنید. و درخواست خود راثبت کنید. در این صورت اگر درخواست شما قبول شود، واحد های مشترک عمومی شما پذیرفته می شود و دیگر به گذراندن دوباره آن درس ها نیازی نسیت. اگر هم با در خواست انتقالی شما موافقت نشد ( این عدم موافقت ممکن است از دانشگاه مبدا باشد یا مقصد )، به تحصیل در دانشگاه و رشته ای که قبول شده اید ادامه می دهید.

 

ب- شما می توانید قبل از آغاز رسمی فعالیت دانشگاه ها به سامانه بررسی  اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش مراجعه کنید و تقاضای خود را مبنی بر تحصیل در کد رشته های بعدی را ثبت نمایید.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب