به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

دین وزندگی راچگونه بخوانیم؟

دین وزندگی راچگونه بخوانیم؟

 

چگونه دین و زندگی بخوانیم؟ - چگونه دین و زندگی را 100 بزنیم؟ - نحوه مطالعه دینی کنکور

چگونه دین و زندگی بخوانیم؟

 

 

 

چگونه دین و زندگی بخوانیم؟

نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور به چه صورت است؟

 

 

ازاین درس تعداد ۲۵ سوال طرح می شود و سومین درسی است که باید به آن پاسخ دهید و دارای ضریب ۳ می باشد.

گرچه در سال های اخیر سوالات دین و زندگی بیشتر حالت مفهومی پیدا کرده اند تا حفظی اما با تمرین و مرور بیشتر و توجه به نکات زیر می توان درصد قابل قبولی در کنکور کسب کرد.

ما دراین مقاله درقالب چند پاراگراف نکات مفیدی را که می تواند کمک بسزایی برای شما باشد را بیان میکنیم.

۱) توجه کنید که یکی از مباحث خیلی خیلی مهم در کنکور دین و زندگی آیات و روایات و احادیث است که تقریبا بالای ۶۰% از سوالات کنکور را شامل می شود تا جایی که درسال ۱۸،۹۰ سوال از ۲۵ سوال دین و زندگی مربوط به آیات و روایات بود بنابراین تا حدامکان باید به این بخشها تسلط داشته باشید.

 

۲) درآیات و روایات هم متن فارسی اهمیت دارد هم متن عربی .

 

برخی ازدانش آموزان از یکی از این دو غافل می شوند که قاعدتا نمی توانند از پس این بخش برآیند.

بغیر از آن در برخورد با یک آیه جدید توجه کنید که موضوع الی آن آیه چیست؟(که یا به تیتر اصلی درس یا پاراگراف اصلی و فرعی آن درس برمی گردد.)

آیات، احادیث واشعاری را که با آیه مورد نظر ارتباط دارند را بیابید. گاهی پیش می آید که بین آیه و حدیث مربوط به آن درصفحه فاصله می افتد و همین فاصله ها راهی است برای طرح سوالهای پرچالش، پس حسابی حواستان به ارتباط بین آیه ها،متنها وتیترها باشد.

 

۳) از بخش اندیشه وتحقیق غافل نشوید. در کنکور ریاضی،تجربی و هنر سال ۴،۹۰ سوال از اندیشه و تحقیق بود.

 

۴) روشی که می تواند بسیار به شما کمک کند این است هر وقت و هر جا تستی از این درس دیدید که نکته جدیدی داشت، بلافاصله در کتابتان وارد کنید. با این شیوه مرور متن کتاب با دقت بیشتری انجام خواهد شد.

 

۵)تا وقتیکه به متن کتاب مسلط نشده اید،شروع به مارک دار کردن مطالب مهم نکنید.کسی که برای اولین بار درس را میخواند؛نمی تواند به خوبی نکات مهم راتشخیص دهد و چه بسا تمام متن به دلیل جدید بودن مارک دار شود.

 

۶)در نهایت”تکرار و مرور”مهمترین رمز موفقیت در این درس محسوب می شود. خیلی از تست ها طوری طرح شده اند که دانش آموز باید خط به خط و کلمه به کلمه کتاب را حفظ باشد و این امرجز با تکرار زیاد میسر نمی شود.

 

 

 

 

* نکاتی از زبان برترین های کنکور*

– خانم فاطمه ولی زاده پاشا رتبه ۱ گروه زبان سال ۹۱(۱۰۰%)

در درس دین و زندگی مشکل داشتم،همین که مفهوم ان آیه را متوجه میشدم فکرمی کردم بران آیه مسلط شده ام.درصورتی که وقتی در آزمونهای آزمایشی شرکت می کردم ،رتبه ام خوب نبود. وقتی غلط هایم را بررسی کردم؛متوجه شدم که در مطالعه نکات ریز کوتاهی کرده ام.بنابراین شیوه ی مطالعاتی راتغییر دادم و سعی کردم خیلی دقیقتر درس را بخوانم.

یعنی وقتی که آیه را میخواندم، بطور کامل آنرا به ذهنم می سپردم. و متن های اطرافش را کامل حفظ می کردم. و روی جغرافیای کتابم تاکید داشتم که تصویر خوبی از کتابم داشته باشم. با انجام این کارها توانستم درصد خوبی از این درس کسب کنم.

 

-آقای علی عجم رتبه ۲ گروه تجربی (۹۴/۷%)

دین وزندگی درسی است که با مطالعه کتاب می توان ازپس سوالهای آن برامد.من شخصأ آیه هاراحفظ کردم،یعنی هرروزصبح ،نیم ساعت روی آیه ها کار میکردم.تست های آزمون های سراسری را چندبار زدم تا ملکه ی ذهنم شود ودراین درس اصلأ تست تألیفی نزدم.

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

 

 

 

مقاله علمی و آموزشی «دین وزندگی راچگونه بخوانیم؟ »، نتیجه ی تحقیق و پژوهش میدانی، حاصل سال ها تجربه و نگارش هیئت تحریریه پورتال کنکورکی (کلید کنکور) می باشد.

 

 

 

برای دریافت یک جلسه مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب