به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه فیزیک بخوانیم؟

چگونه فیزیک بخوانیم؟

چگونه فیزیک بخوانیم؟

چگونه فیزیک بخوانیم؟

 

 

 

اگر می خواهید کنکور ریاضی شرکت کنید، هرگزدرس فیزیک را دست کم نگیرید. این درس دربالا وپایین شدن تراز خیلی موثراست.

حال سوال بیشتر دانش آموزان این است که درس فیزیک راچگونه بخوانیم؟

در مطالعه فیزیک باید نکته های زیر را همیشه مد نظر قرار دهید:

توصیه بنده این است که فیزیک را بنیادین بخوانید:یعنی اینکه بعد از مطالعه دقیق هرفصل از کتاب درسی خود سریعأ “مثالها وتمرین های متن و پایان فصل مربوطه ” رابخوانید وبه هیچ عنوان مستقیمأ به سراغ کتاب های تست خود نروید.

در مرحله ی اول ابتدا تک تک مثالها را بخوانید و یاد بگیرید و سعی کنید درهیچ تمرینی جای ابهام برای خود باقی نگذارید پس برگردید و خودتان دست به قلم شوید  و از ابتدای فصل تمامی تمرین ها را بدون نگاه کردن به پاسخ شان حل کنید.

فرض کنید سر جلسه امتحان پایان ترم هستید.

اینجاست که اشکالات شما خود را بیشتر نشان می دهد. در مرحله بعد تلاش کنید تا کاملأ بر تمرین ها مسلط شوید. بعد از آن می توانید ازکتاب های کمک آموزشی استفاده کنید به این نکته دقت کنید که تعداد تست ها وتمرین هایی که بلافاصله بعد از خواندن درس حل میکنید نباید خیلی زیاد شود. وقتی احساس کردید یک مطلبی برایتان روشن شد به سراغ مبحث بعدی بروید.

تاجایی که ممکن است سعی کنید به جای حفظ کردن فرمول های جدید و تستی ،محاسبات خود را سریع کنید. تمام فرمول های تستی از یک فرمول اصلی که در کتاب ها ذکر شده است نشأت گرفته اند که اگر به دنبال اثبات فرمول باشید می بینید اکثرأ با جای گذاری و یا اعمال شرایط خاص به فرمول جدید رسیده اند. اگر سریع محاسبه کنید با فرمول های اصلی سریع به جواب می رسید. و با دیدن پاسخ خود در گزینه ها بلافاصله آن گزینه را انتخاب می کنید و اینگونه یکی به تست های غلط اضافه می کنید.

به عنوان نکته آخر فیزیک از جمله دروسی است که توجه به مبحث واحدها در آن از اهمیت زیادی برخوردار است و اکثر طراحان کنکور از این غفلت دانش آموزان استفاده می کنند و جواب سوالات را که بدون توجه به اصل تبدیل واحد ها حل شده باشد در گزینه های تست های کنکور قرار می دهند تا داوطلب را گمراه کنند.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

مقاله علمی و آموزشی «چگونه فیزیک بخوانیم؟ »، نتیجه ی تحقیق و پژوهش میدانی، حاصل سال ها تجربه و نگارش هیئت تحریریه پورتال کنکورکی (کلید کنکور) می باشد.

 

برای دریافت یک جلسه مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب