به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه زبان انگلیسی بخوانیم؟

چگونه زبان انگلیسی بخوانیم؟

 

 

چگونه زبان انگلیسی بخوانیم؟

چگونه زبان انگلیسی بخوانیم؟

 

 

 

 

 

 

برای این درس ۲۵ سوال خواهید داشت و از بین دروس عمومی آخرین درسی است که باید به آن پاسخ دهید.

دانش آموزان زیادی هستند که معتقدند زبان انگلیسی درس سخت و نامفهومی است.اما به اعتقاد بنده اگر فراگیری واژگان به درستی انجام شود، همچنین برای گرامر به اندازه کافی وقت بگذارید و تست بزنید،این درس تبدیل به نقطه قوت شما برای غلبه برکنکور خواهدشد.

با من همراه شوید تا شیوه ی فراگیری صحیح واژگان زبان را بیاموزید.

 

سوالات زبان به ۴ دسته تقسیم میشوند:

۱- لغت: ۸ سوال

۲- گرامر:۴سوال

۳- ریدینگ:۸ سوال

۴-کلوزتست:۵سوال

 

همانطور که می بینید هدف ۸ سوال به طور مستقیم معنی لغت است درصورتی که قطعا درسوالات دیگر به خصوص ریدینگ و کلوز تست ها ،داشتن دایره لغت بالا کمک خیلی زیادی به شما میکند. بنابراین حفظ لغت های زبان ،یکی از مهمترین کارهایی است که یک کنکوری باید از پس آن برآید. ازطرف دیگر در چند سال اخیر سوالات کنکور زبان بیشتر از دستور زبان یا گرامر به سمت واژگان سوق پیدا کرده است.

حال سوال اینجاست که چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم؟

 

در مدتی که با دانش آموزان سروکار داشتیم می دیدیم اغلب دو مشکل عمده دارند و معمولأ سوالات زیر  را می پرسند.

 

۱- لغات انگلیسی را حفظ می کنم ولی به سرعت از یادم می رود!

 

۲- لغات انگلیسی زیادی بلدم ولی نمیتوانم آنها را در  جمله از آنها استفاده کنم! چکارکنم؟

 

لازم به ذکر است که این مقاله براساس تجربه بنده است پس نمیتوانم به طوردقیق بگویم چرا این مشکلات بوجود می آیند و راه چاره آن چیست؟

حدود ۵-۴ ماه بود هر روز صبح قبل از صرف صبحانه زمانی به خواندن و مرور لغات انگلیسی اختصاص داده بودم. ازنرم افزار یادگیری لغات استفاده می کردم که بر پایه جعبه لایتنربود.و هر روز از این راضی بودم که بیشتر از روز قبل لغت های جدید را به حافظه بلندمدت خود وارد می کنم. تاا ینکه متن کوتاهی به دستم رسید که باید آنرا ترجمه میکردم. خط به خط که جلو می رفتم می دیدم که تقریبا تمام لغات را به خاطر سپرده و مرور کرده ام اما هرچه فکر می کردم معنی آنها به ذهنم خطور نمی کرد.خیلی ناراحت شدم اگرقرار نبودکه وقتی لغتها را ازخانه پنجم جعبه لایتنر بیرون بیایند. معنی آن به حافظه بلندمدت ما برود و به اصطلاح هیچ وقت ازیادمان نرود؟

حقیقت این بود که کم کم متوجه شدم چه اشتباه بزرگی کرده ام و چه مدت زمان زیادی را هدر داده ام .به نظر بنده ،برخلاف عقیده خیلی ها،تکرار کردن لغات در بلند مدت بازدهی مناسب ندارد. نمی شود که لغات را به صورت تکی و طوطی وار حفظ کرد و انتظار داشت که بعد بتوانیم آنها را در جمله بکار ببریم  و به درستی معنا کنیم. بنده پس از تجربه فوق متوجه شدم برای یادگیری موثر لغات انگلیسی بایستی نکات زیادی را در نظر داشته باشیم.

 

نکات موثر در یادگیری زبان انگلیسی

 

۱- سعی کنید معنی لغات را در جمله ها پیدا کنید وبا آنها خودتان جمله های جدید و متنوع بسازید اینکه یک لغت را در دیکشنری پیدا کنیم. چندین بار آنرا تکرار کنیم نتیجه بخش نخواهد بود.

 

۲- خود را مقید کنید که هر روز حداقل ۱۰ لغت جدید بیاموزید.

 

۳- می توانید لغات انگلیسی را در ابتدای صبح بنویسید و در آخرشب مرور کنید.

 

۴-درنهایت اگرهنوز به سال سوم یاچهارم نرسیدید ازالان شروع به یادگیری لغات کنید هرچقدر زودتر مطالعه راشروع کنید. ازرقبای خود پیشی می گیرید.

 

بحث لغت خیلی طولانی شد اگه یادتون باشه گفتم سوالات کنکور بعد از لغت؛گرامر،کلوزتست و ریدینگ است. برای گرامر هم حتما تمرین های کتاب درسی را حل کنید و به صورت جداگانه برای هرکدام تست بزنید. کلوز تست یه متن هست که بعضی از کلماتش پاک شدن و شما باید کلمه مناسب را پیدا کنید. بخش سوالات ریدینگ را می توان چالش برانگیزترین سوالات دانست که هم نیاز به یادگیری تکنیک های خاص دارد و هم نیاز به تمرین زیاد.

 

 

 

چگونه زبان انگلیسی بخوانیم؟

چگونه زبان انگلیسی بخوانیم؟

 

 

 

 

*درادامه درمورد تکنیک ها بیشتر توضیح خواهم داد.*

 

۱- نمونه سوالاتی را که معمولأ در آخر متن پرسیده میشود را بدانید:

اغلب یکسری سوالات فیکس وکلیشه ای در سوالات درک مطالب موجود اند. دانستن اینگونه سوالات به شما کمک خواهد کرد تا در حین خواندن آماده پاسخ گویی باشید.

 

۲- جهت پاسخگویی به سوالات درک مطلب تحلیل ها و نظریات شخصی خود را دخیل نکنید.

 

۳- به عنوان آخرین روش وقتی نتوانستید به سوالی پاسخ دهید،گزینه های داده شده را به دقت مطالعه کنید و شروع به حذف آنهایی کنید که در متن نیامده تا در نهایت به معقول ترین جواب برسید.

 

۴- قبل از خواندن متن، نگاهی به سوالات کنکور بیاندازید تا بفهمید در متن به دنبال چه هستید.

 

۵-اگر موضوع برایتان ناآشناست اصلا نگران نشوید.

بیان می شود خط بکشید. Second،firstزیر دلایلی که معمولا با کلماتی مثل

 

۷- ازلغات ناآشنا بگذرید و یا معنایشان را حدس بزنید؛مگر اینکه ممکن نباشد و از جملات قبل و بعد از آن لغت یا قسمت از متن برای حدس زدن معنی آن استفاده کنید.

 

۸-به معنا بیشتر از گرامر اهمیت بدهید.

 

۹-زیر کلمات کلیدی هر سوال خط بکشید و پس از آنکه کلمه را در متن پیدا کردید جمله های بعد و قبل آن کلمه را بخوانید.

 

حتما ریدینگ کنکورهای ریاضی،فیزیک،تجربی وانسانی سال های قبل را مطالعه کنید و تکنیک های گفته شده را تمرین کنید.

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

مقاله علمی و آموزشی «درس زبان انگلیسی راچگونه بخوانیم؟ »، نتیجه ی تحقیق و پژوهش میدانی، حاصل سال ها تجربه و نگارش هیئت تحریریه پورتال کنکورکی (کلید کنکور) می باشد.

 

 

برای دریافت یک جلسه مشاوره رایگان کلیک کنید.

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب