به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

حذف یک درس! آری یا خیر؟

حذف یک درس! آری یا خیر؟

حذف یک درس! آری یا خیر؟

حذف یک درس! آری یا خیر؟

 

حذف یک درس یا حذف مبحث کدام بهتر است؟

هر چه به کنکور نزدیک تر می شویم، بچه ها بیشتر تمایل دارند که یک یا چند درس از دروس کنکور را حذف کنند. چرا که معتقدند هیچ پیشرفتی در این درس ها ندارند و به نوعی اتلاف وقت است. ولی ما می گویم هیچ درسی را رها نکنید.

اگر یک داوطلب گروه آزمایشی  علوم تجربی در سال گذشته، فقط به یک سؤال زیست‌ شناسی پاسخ صحیح می‌داد، و البته به هیچ یک از سؤال‌های این درس نیز پاسخ غلط نمی‌داد، از ۱۳۸ هزار و ۲۱۱ داوطلب (۶۷/۲۶ درصد داوطلبان) درصد بهتری در این درس کسب می‌کرد.!!!!!!!

این آمار داده شده به خوبی بیانگر همه چیز است. تاثیر حتی یک تست کاملا مشهود است.

 

سوالات آزمون سراسری آسان یا دشوار؟

بدون شک، در یک آزمون به این مهمی باید سوالات دشوار هم وجود داشته باشد تا بتوان سطح علمی داوطلبان مختلف را به درستی محک بزند.

از داوطلبان می‌شنویم که سؤال‌های این یا آن درس در آزمون سراسری دشوار بود و آنها نتوانستند به این گونه سؤالات پاسخگو باشند. اما سوال اینجاست که برای قبولی در دانشگاه باید همه دروس را بالای ۸۰ درصد است؟

خیر این طور نیست. برای اطلاعات بیشتر به کارنامه زیر دقت کنید. رشته قبولی: مهندسی مکانیک در یکی از بهترین دانشگاه های تهران.

 

حذف یک درس! آری یا خیر؟

حذف یک درس! آری یا خیر؟

 

گرچه سوالات دشوار در آزمون زیاد است ولی تعداد سوالات ساده و متوسط کم نیست. کافی است با مطالعه و برنامه ریزی کافی جوابگوی سوالات ساده تر باشید. و با پاسخ به حتی یک تست از جمعی از دواطلبان کنکور جلو بیافتید.

 

پس از همین امروز، با درس هایی که تا به حال قهر بودید آشتی کنید.!!! و با برنامه ریزی دقیق سعی کنید به حداقلی از سوالات آن درس پاسخ دهید.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب