به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

تکنیک ضربدر و منها برای مدیریت زمان در جلسه آزمون

تکنیک ضربدر و منها برای مدیریت زمان در جلسه آزمون

 

تکنیک ضربدر و منها

تکنیک ضربدر و منها

 

مدیریت زمان در جلسه ی آزمون

 

بحث زمان و مدیریت آن یکی از عوامل تعیین کننده در کنکور یا اصولا هر آزمون دیگری است. هر چه قدر هم بر مباحث مسلط باشید اگر نتوانید اطلاعات خود را در مدت زمان مشخص نشان دهید، عملا کاری نکرده اید. پس در کنار فراگرفتن درس ها از بحث مدیریت زمان غافل نشوید و سعی کنید تکنیک هایی را فرابگیرید که هر چه بهتر شما را در مسیر مدیریت زمان همراهی کند. دراین پست یکی از کاربردی ترین راهکارهای مدیریت زمان در جلسه آزمون که به آن تکنیک ضربدر و منها گفته می شود، بررسی خواهد شد. با ما همراه باشید.

 

هدف تکنیک ضربدر و منها این است که به شما کمک کند  در اولویت اول و در بهترین زمان به تمامی سوال هایی که بلد هستید ،پاسخ بدهید.  چرا که ممکن است سوالات انتهایی هر درس را بیشتر مسلط باشید ولی به دلیل اینکه زمان زیادی برای سوالات شک دار و غیره گذاشته باشید که زمان کافی برای چند سوال انتهایی که اتفاقا بسیار راحت بوده است، برایتان نمانده است.

 

انواع سوال در جلسه آزمون

هنگامی که سوال ها را می‌خوانید،با سه نوع سوال روبرو خواهید شد:

  • سوال هایی که پاسخ آن‌ها را بلدید و به حل سوال تسلط دارید و می‌توانید در زمان مشخص یا حتی در زمانی کمتر به آن پاسخگو باشید، که در مواجهه با این سوال ها، به سوال پاسخ دهید و سراغ سوال بعدی بروید.
  • سوال‌های وقت گیر: سوال‌هایی که گرچه تا حدودی آن را بلد هستید اما هنوز به تسلط کافی برای حل آن در زمان مشخص نرسیده اید و یا سوال ‌هایی که علی رغم تسلط شما بر مطلب ذاتا سوال های زمان بری هستند.
  • سوال‌هایی که پاسخ به آن ها را بلد نیستید و در مواجهه با این سوال ها باید کنار سوال علامت منفی بزنید و به سرعت آن را رها کنید و سراغ سوال بعدی بروید.

 

چگونه تکنیک ضربدر و منها را انجام دهیم؟

اگر دیدید که سوال را بلد هستید، می توانید با خوشحالی!! تست را پاسخ داده و از آن رد شوید. اگر به هر دلیلی فکر می کنید در زمان مقرر پاسخ گو باشید علامت ضربدر کنار آن بگذارید. و اگرسوالی را هم که بلد نبودید کنار سوال علامت منفی بگذارید.

 

مدیریت زمان در جلسه آزمون

نکته مهم و اساسی برای اعمال تکنیک ضربدر و منها این است که در زمان کم تشخیص دهید که سوالی که روبه روی شما جزو کدام یک از سه دسته بالاست. و علامت را بزنید و سراغ سوال بعدی بروید. اما اکثر دانش اموزان پس از کلی کلنجار رفتن با سوال و مسلما از بین رفتن وقت علامت گذاری می کنند. و نهایتا وقت کم می آورند. . لازمه ی تشخیص زودهنگام سوال های وقت گیر تمرین تستی و تشریحی کافی در منزل می‌‌باشد.

پس از اینکه خیالتان راحت شد که به تمام سوالاتی که بلد هستید جواب داده اید، نوبت سوالات ضربدر دار می رسد. بعد از آن اگر هم باز هم وقت داشتید، سراغ سوال هایی که کنار آن ها علامت منفی دارد بروید. البته باید حواستان به نمره منفی باشد و بدانید که لازم نیست به تمام سوال ها پاسخ بدهید.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب