به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

توازن بین تستی و تشریحی خواندن

توازن بین تستی و تشریحی خواندن

 

توازن بین تستی و تشریحی خواندن

توازن بین تستی و تشریحی خواندن

 

 

چه موقع تست زدن را شروع کنم؟

 

اگر شما هم جزو آن دسته از دانش آموزان هستید که نمی دانید چه مقدار تستی و چه مقدار تشریحی بخوانید، مقاله زیر را با دقت بخوانید.

 

چرا باید تشریحی کار کنم؟

۱- معدل دبیرستان نقش مهمی در نمره کنکور دارد و احتمال می رود در سال های آینده معدل سال دهم هم اعمال شود.

۲- در درس هایی که ضعیف هستید و یا مباحثی که برای اولین بار است که با آنها مواجه می شوید، تستی کار کردن نه تنها به پیشرفت شما کمک نمی کند بلکه شما را دچار استرس می کند.

 

چه موقع تستی کار کنم؟

هنگامی که در حل تشریحی به میزان بازده یا درصد بالای ۸۰ یا ۹۰ رسیدید، می توانید حا تشریحی را متوقف کنید. و تستی کار کردن را شروع کنید.

و اینقدر تست بزنید تا بتوانید به تسلط مطلوبی از آن مبحث برسید. پس از آن مدتی آن مبحث را رها کنید. چون یادگیری اولیه صورت گرفته است. مزیت این روش آن است که تمرکز بر روی دروس ضعیف می رود. و از اتلاف وقت هنگام مطالعه دروس قوی تر جلوگیری می کند.

پس از طی این مرحله  ۳ روز تا یک هفته بعد بقیه تست ها را بزنید. تا به حافظه بلند مدت شما منتقل شود. به جای اینکه ۳۰۰ تست را در یک روز بزنید. آنها را به گروه های ۲۵ تایی تقسیم کنید و در بازه های زمانی پراکنده بزنید.

نکته: این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که میزان حل تست و یا تمرین تشریحی از یک درس با درس دیگر متفاوت است. این موضوع حتی می تواند برای مباحث مختلف یک درس صدق کند. برای مثال در دروسی مانند ریاضی و فیزیک حل تشریحی اهمیت خیلی زیادی دارد در صورتی که برای درس دین و زندگی این مسئله صادق نیست. حتی اگه یک درس واحد را مانند ادبیات فارسی را در نظر بگیریم مبحث قرابت معنایی نسبت به تاریخ ادبیات به حل تست بیشتری نیاز دارد.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب