به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

تصمیم گیری درست برای انتخاب رشته

تصمیم گیری درست برای انتخاب رشته

 

تصمیم گیری درست برای انتخاب رشته

تصمیم گیری درست برای انتخاب رشته

 

تصمیم گیری برای انتخاب رشته یا به عبارتی انتخاب زمینه شغل آینده، یکی از دغدغه های مهم هر نوجوانی است. چون اگه این انتخاب به درستی انجام نشه، نمی توانید آینده موفقی داشته باشید. پزشکان بسیاری هستند که پس از طی چندین سال متوجه شده اند که برای این شغل ساخته نشده اند. و آنها می توانستند یک نقاش، موسقی دان و یا یک مهندس کاردان باشند که حتی نامشان ماندگار شود. وهمچنین مهندسان زیادی هستند که حتی پس از طی مدت تحصیل طولانی باز هم در کار موفق نیستند و نمی توانند درآمد دلخواه داشته باشند چرا که نمی توانند از پس آن شغل به خوبی بربیایند.

جند راهکار در اینجا اشاره کردم تا شما رو در این مسیر هدایت کنه و بتونید مناسب ترین انتخاب رو داشته باشید.

 

۱- از خود بپرسید که ” من دنبال چی هستم؟”

چرا درس می خوانم؟ به کجا می خوام برسم؟ از داشتن چه شغلی آرامش خواهم داشت. اگر شغلتان رو دوست داشته باشید بی شک هرگز خسته نخواهید شد. حتی اگر مجبور باشید ساعت ها در یک محیط نه چندان مطلوب کار کنید. به اطرافیان خود دقت کنید گروهی هستند که هر صبح با نشاط از خواب بلند می شوند و به سرعت به سمت محل کار روانه می شوند. اما گروه دوم صبح ها را غر زدن شروع می کنند که حالم از این از این کار بهم میخوره؟ می خوام بخوابم؟ کی جمعه میشه و……. .

 

۲- لیستی از کارهای که وقتی انجام میدی لذت می برید رو تهیه کنید.

آشپزی؟ تعمیر وسایل قدیمی؟ موزیک؟ حفاظت محیط زیست؟ حمایت ناتوانان؟ پرستاری از اطرافیانی که بیمارند؟ متن یا فیلم نامه نویسی؟ حل تست های هوش و ریاضی؟.

در هر حیطه که علاقه دارید شروع کنید اطلاعات کسب کنید و خود را جلو بکشید. ممکن است شما فیلم نامه نویس معروف بعدی باشی که همیشه به خاطر فیلم نامه هایش جایزه میگیرد.

 

۳اطلاعات کسب کنید

تا می توانید در این باره اطلاعات کسب کنید. افرادی را که در این زمینه کار کرده اند را پیدا کنید و مشاوران بهترین گزینه برای مشورت هستند. از اینترنت هم می توانید اطلاعات خوبی کسب کنید. برای مثال اگر به خلبانی علاقه دارید، باید ریاضی و زبان تان را قوی کنید. پس تا جایی ممکن از برای این دو درس وقت بگذارید.

 

۴امیدوار باش

امید و دید مثبت داشته باشید . باور کنید که خیلی تاثیر گذاره اگه بدونید که چی میخواید و به چی علاقه دارید هر مانعی پیش بیاد به خوبی از اون میگذرید .

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

ما راه را به شما نشان می دهیم

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب