به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

تست زنی و آزمون دادن در درس زیست شناسی

تست زنی و آزمون دادن در درس زیست شناسی

 

تست زنی و آزمون دادن در درس زیست شناسی

تست زنی و آزمون دادن در درس زیست شناسی

 

انواع سوالات زیست شناسی کنکور کدام اند؟

 

اگر سوالات مربوط به ژنتیک رو کنار بذاریم، کلا ۳ نوع سوال مختلف طراحی می شود که برای هر کدوم در ادامه نکاتی رو ذکر می کنم:

الف- سوالات با ۴ گزینه ی جمله (معمولا یک یا دو خط)

ب- جاخالی و همانند و برخلاف

ج-  شمارشی

 

انواع سوالات زیست شناسی کنکور کدام اند؟

 

۱-سوالات با چهار گزینه جمله، نکته خاصی برای پاسخ دهی ندارند. فقط دقت بالا در خواندن تک تک کلمه ها می خواهد. چرا که طراح هوشمند می دونه بچه ها بیشتر در چه تله هایی می افتند و اون ها رو در گزینه ها قرار می ده. و گزینه ها رو طوری طرح می کنه که “اون قسمت از گزینه که اشتباهه اصلا به چشم نیاد”.

 

۲- در این دسته از سوالات، کارآمدترین روش این است که اول قسمت دوم گزینه رو اول چک کنید و بعد از اون همانند یا برخلاف رو بررسی کنید. به عبارتی همانند و برخلاف رو نادیده بگیرید و گزینه رو بررسی کنید و بعد از اون همانند و برخلاف رو چک کنید.

 

۳-تیپ سوم سوالات زیست شناسی یا همون شمارشی ها. حتما حتما به اوولین موردی رسیدید که بلد نبودید سوال را رها کنید. چرا که رسیدن به گزینه درست دقیقا بستگی به همون مورد داره. به عبارتی اگه بقیه رو هم مطمین باشید ولی یک مورد شک داشته باشید، کل سوال زیر سوال میره . و این فقط چیزی جز اتلاف وقت برای شما نخواهد داشت. همچنین این سوالات به طور کلی زمان بر هستند و بهتر است در اولین دور آنها را پاسخ ندهید و اگر وقت اضافی داشتید برگردید و به آنها پاسخ دهید.

 

تذکر حیاتی

سوالات سخت و آسان در کنکور در کنار هم قرار گرفته اند. یعنی این طور نیست که به تدریج سوالات سخت شوند و یا برعکس. و این وظیفه هر کنکوری موفق است که بتونه سریعا سوالات رو غربال کنه و آسون ها رو جواب بده. اگر وقت زیادی برای یک سوال دشوار بذارید ممکن است چندتا سوال آسون رو از دست بدید و این یعنی یک ضرر بزرگ!!.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب