به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

تحلیل آزمونهای آزمایشی، چرا و چگونه؟

تحلیل آزمونهای آزمایشی، چرا و چگونه؟

 

 

تحلیل آزمون های آزمایشی

تحلیل آزمون های آزمایشی

 

 

منظور از تحلیل آزمونهای آزمایشی چیست؟

چگونه آزمونها را تحلیل کنیم؟

چگونه آزمون آزمایشی خود را تجزیه و تحلیل کنیم؟

 

از جمله پرسش هایی است که فراوان، از جانب دانش آموزان پرسیده می شود. ما در این مقاله سعی کردیم این موضوع را به طور کامل شرح دهیم.

تحلیل آزمونهای آزمایشی یعنی یافتن هدف طرح سوالات.

 

هر سوالی که از جانب طراحان سوال مطرح می شود، می خواهد نکته های مشخصی را ارزیابی کند. بنابراین تحلیل آزمونهای آزمایشی می تواند بستر مناسبی را برای پیشرفت دانش آموزان محیا کند.

زمانی که آزمون به اتمام می‌رسد، بعضی از دانش‌آموزان دفترچه سؤال را رها می‌کنند و دیگر به سراغ آن نمی‌روند؛ اما دانش‌آموزان سخت‌کوش که به دنبال تسلط بر نقاط قوت و از بین بردن نقاط ضعف خود هستند، آن را تحلیل و بررسی می‌کنند.

شرکت درآزمون آزمایشی برای یادگیری نیست بلکه برای بررسی عملکردگذشته است. وقتی مبحثی راخوانده اید یاروشی را برای مطالعه موثرتر مانند تندخوانی را مدتی است که تمرین می کنید،جلسه آزمون بهترین مکان برای ارزیابی توانایی ها ونقاط ضعف وقوت شماست. متاسفانه بیشتر دانش آموزان فقط به نتیجه وتراز فکرمیکنند اگرنتیجه دلخواهشان باشد خوشحال میشوند درغیراینصورت ناامید می شوند این درحالی است که گاهی تحلیل وبررسی ازمونها ازرتبه و تراز بااهمیت تر است. زیرا با همین تحلیل وبررسی های آزمون هاست که به مشکلات خود پی میبرید و با برطرف کردن آنها به تدریج پیشرفت میکنید.

 

 

چگونه آزمونها رو تحلیل کنیم؟

تحلیل آزمونهای آزمایشی

منظور از تحلیل آزمون های آزمایشی چیست؟
چگونه آزمونهای آزمایشی را تحلیل کنیم؟

 

 

 

 

روز آزمون بعد از استراحت شما حداقل دو ساعت زمان نیاز دارید تا تک تک سوالات آزمون را بررسی کنید. سوالاتی که بررسی خواهید کرد به چهار دسته تقسیم می شوند؛

 

دسته اول) سوالاتی است که پاسخ صحیح داده اید.

 

دسته دوم) نخوانده اید و قاعدتا پاسخ نداده اید.

 

دسته سوم) خوانده اید ولی بدون پاسخ گذاشته اید.

 

دسته چهارم) پاسخ غلط داده اید.

 

 

برای تمام سوالات بایدپاسخ نامه رابه دقت مطالعه کنید حتی دسته ی اول که پاسختان صحیح است زیرا ممکن است جوابتان شانسی درست باشد. ویا پاسخ طراح سوال کوتاه تر وبهتر باشد.

 

دسته ی دوم ازاهمیت چندانی برخوردارنیست چراکه تازمانیکه مبحثی رافرانگرفته اید تحلیل آزمون آن بی تاثیراست.

دسته های سوم و چهارم بسیار مهم هستند که بایدموردتوجه قرار بگیرند.

 

بعداز آزمون درمنزل سوالات را دوباره بخوانید اگرتوانستید جواب را پیداکنید مشکل شما جنبه ی علمی نداشته ومربوط به جابجا زدن جواب درپاسخ نامه، بی دقتی درخواندن صورت سوال، اشتباه محاسباتی وعملیاتی،روش غلط مطالعه وگاهی استرس وکمبودوقت است واگرنتوانید به پاسخ صحیحی برسید ویا دوباره اشتباه بزنید مشکل علمی دارید که برای حل آن باید با دقت بیشتری درس بخوانید، درسنامه ها و آموزش ها رابخوانید تا مشکلتان حل شود. بعداز مطالعه آزمونها نکات قابل توجه را یادداشت کنید زیرا در زمان جمع بندی بسیار حائزاهمیت هستند.

 

زمانی پیشرفت میکنید که درپایان این تحلیل ها به نتایج ارزشمندی در مورد عملکرد چند هفته گذشته خودتان دست پیدا کنید . مشکلات خودرا بشناسید و سعی کنید درآزمون های بعدی آنها را مرتفع کنید.

 

موفق باشید

 

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

برای دریافت یک جلسه مشاوره ای رایگان اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب