به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

بهترین نوع برنامه ریزی برای کنکور کدام است؟ برنامه ریزی هفتگی، روزانه و یا ماهانه؟

بهترین نوع برنامه ریزی برای کنکور کدام است؟ برنامه ریزی هفتگی، روزانه و یا ماهانه؟

 

 

بهترین نوع برنامه ریزی کدام است؟

بهترین نوع برنامه ریزی کدام است؟

 

 

آیا برنامه ریزی روزانه کیفیت بالاتری ندارد؟

اکثر مراکز مشاوره ای برنامه ماهانه می دهند، این نوع برنامه ریزی برای کنکور صحیح است؟

آیا برنامه ریزی ماهانه و روزانه یا برنامه ریزی هفتگی می تواند بر موفقیت کنکور تاثیرگذار باشد؟

 

این ها از جمله سوالات متداولی هستند که دانش آموزان برای روش صحیح برنامه ریزی درسی برای کنکور از ما می پرسند.

متاسفانه اکثر داوطلبان و دانش آموزان ما برای مطالعه از برنامه روزانه یا ماهانه استفاده می کنند و همین امر باعث شکست در برنامه ریزی و کاهش بازده یادگیری خواهد شد.

در این پست قصد داریم شما را با نحوه صحیح برنامه ریزی برای کنکور آشنا کنیم.  

 

 

 

مزیت های برنامه ریزی هفتگی

 

۱-برنامه طرح شده فقط روی کاغذ نمی ماند.  

در زندگی روزمره هر نفر ممکن است اتفاقات غیر قابل پیش بینی بیافتد که دوری از آن غیرممکن است. مانند بیماری یا مهمان های سرزنده ، سر وصداهای ایجاد شده در محیط به طوری که روند مطالعه را مختل کند  و یا خیلی از مواردی که ممکن است در زندگی هر دانش آموزی به طور ناگهانی پیش آید. در این حالت با اولین اتفاق غیر قابل پیش بینی که رخ میدهد برنامه ریزی ما مختل میشود ولی در برنامه ریزی هفتگی فرصت جبران آن در روزهای آینده وجود دارد.

 

۲- برنامه ریزی هفتگی، باعث ایجاد تعدیل در میزان ساعت مطالعه دروس مختلف می شود. در انتهای هر هفته با بررسی عملکرد هفته ای که گذشت، می توانید بفهمید که چه درسی را کم وچه درسی را زیاد مطالعه کرده اید و یا باید میزان مطالعه کدام دروس را بیشتر و کدام دروس را کمتر کنید. ولی در برنامه ریزی روزانه همچین امکانی وجود ندارد.

گاهی بعضی از دانش آموزان به خاطر علاقه ای که به یک درس دارند، تمایل دارند آن درس را بیشتر و بیشتر بخوانند تا جایی که از دروس دیگر باز میمانند. در واقع دروس قوی خود را قوی تر و دروس ضعیف خود را ضعیف تر  میکنند که همین امر باعث می شود کاملا از  دروسی که در آن ضعیف بودند زده شوند. باید بدانید این رویکرد به رتبه کنکور شما بسیار بسیار ضربه می زند. چرا که اگر حتی یک درس را منفی بزنید، بسیار رتبه شما افت می کند. پس بهتر است همه دروس را همزمان با هم پیش ببرید. همین بررسی ها به شما کمک خواهد کرد که بتوانید نقاط ضعف وقوت خود را بشناسید و برای رفع نقاط ضعف خود تلاش کنید .

 

۳- از دیگر ویژگی های برنامه ریزی هفتگی این است که ، وقتی در آخر یک هفته میزان ساعات مطالعه خود را درطول هفته بررسی می کنید، در صورت کم بودن ساعات مطالعه می تواند تا حد توان آن را افزایش دهید.

 

۴- در برنامه ریزی هفتگی ، برنامه تان انعطاف کافی دارد. در برنامه ریزی هفتگی فرصت جبران برای کارهایی که به دلایلی نتوانسته اید در طول امروزتان انجام دهید را در روزهای پیش روی هفته خواهید داشت .

 

۵- باعث کاهش استرس ناشی از جا ماندن از برنامه روزانه خواهد شد. چونکه زمینه جبران کاستی ها واشتباهات یک روز را برای روز بعد در اختیار دارد.

 

۶- برنامه ریزی هفتگی هماهنگی و ناهماهنگی کارهایتان را به شما نشان می دهد.

 

 

 

ایفای نقش در برنامه ریزی

 

۱- هر فرد تفاوت های رفتاری خودش را دارد، ممکن است یک نفر از لحاظ پایه درسی ضعیف تر باشد یا نقطه ضعف و قوت هر درس دانش آموزان با دیگری متفاوت است و خیلی از موارد دیگر. با بررسی این عوامل می توان به این نتیجه رسید که نمی توان یک برنامه ریزی را با شرایط یکسان برای همه در نظر گرفت . باید توجه کرد که برنامه ریزی ها باید شخصی سازی شوند.

 

۲- بی شک نقش اصلی و اساسی  در یک برنامه ریزی تحصیلی به عهده خود دانش آموز است . واین خود اوست که باید به خودش کمک کند .

 

۳- هیچ کس شما را بهتر ازخودتان نمی شناسد .پس شما بهتر از هرکس دیگری میتوانید به خودتان کمک کنید .

 

برای برنامه ریزی حتما توجه داشته باشید که:

در طول سال باید تلاش کنید که عملکرد هر روزتان از روز گذشته بهتر باشد. رقابت برای بهتر شدن از دیروز تان شما رابرای آینده ای بهترآماده می کند. پس شما باید همیشه در تلاش و کوشش باشید تا بتوانید توانایی های خودتان را بالا ببرید و آینده های روشن داشته باشید.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

ما راه را به شما نشان می دهیم

 

 

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب