به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

بهترین منابع زیست شناسی

بهترین منابع زیست شناسی

 

 

بهترین منبع زیست شناسی

بهترین منبع زیست شناسی

 

 

کدام منبع برای زیست شناسی بهتر است؟

کدام کتاب برای بچه های ضعیف تر مناسب است؟

 

 

درس زیست شناسی یکی از دروس پر اهمیت گروه علوم تجربی است اما حجم بالای مطالب و همچنین پیچیدگی سوالات کنکور در این درس باعث شده است که خواندن درس زیست شناسی به یکی از دغدغه های دانش اموزان تبدیل شود. یکی از عوامل مهمی که می تواند دانش اموزان در کسب درصد بالا در این درس یاری کند، کتاب های مناسب تست و آموزشی می باشد.

در این نوشته سایت کلید کنکور به طور اختصاصی به بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور پرداخته است. با ما همراه باشید.

 

کتاب زیست جامع گاج

یکی از بهترین منابع زیست شناسی کتاب “زیست جامع گاج” است.

۱ – این کتاب درسنامه ندارد و در قسمت های پاسخ تشریحی نکات را در کادر آبی قرار داده است.

۲ تست های این کتاب به سه نوع تفکیک شده است: نوع اول ” میکروطبقه بندی” است، تالیف این تست ها براساس خط به خط کتاب درسی است که دانش آموز با خواندن این تست ها تقریبا تمام متن هر درس را می تواند مرور کند. نوع دوم “ آنچه تاکنون خوانده ایم” است. دراین گروه مولف سعی کرده است که تست ها را به صورت ترکیبی قرار دهد. یعنی تست های فصل ۲ شامل نکات فصل ۱ می شود و تست های فصل ۳ نکات فصلهای ۱ و ۲ را نیز شامل می شود. و به همین ترتیب…. . نوع سوم ” آنچه از این پس خواهیم خواند” است. از انجایی که این تست ها ترکیبی از پیش و پایه است شامل  تست های سخت تری می شود.

۳ کتاب به روزی است. با توجه به اینکه در سال های اخیر طراحان سوال تمایل به طرح سوالات با گزینه های طولانی دارند، اکثر تست های تالیفی بر این مبنا طراحی شده اند.

۴ این کتاب برای بچه هایی مناسب است که سطح متوسط رو پایین در درس زیست شناسی دارند. و تازه می خواهند در این درس قوی شوند.

 

زیست-گاج

زیست-گاج

 

 

 

کتاب زیست نشر الگو

یکی دیگر از منابع زیست شناسی کتاب ” نشر الگو ” است که در ادامه بیشتر 

۱- فقط دارای تست است. این کتاب با داشتن چندین هزار تست دانش آموز رو از لحاظ تست تقریبا بی نیاز کرده است.

۲- مزیت اصلی این کتاب این است که علاوه براین که سوالات فوق العاده مفهومی و عالی داره، سبک جدید سوالات کنکور رو هم در برگرفته مانند سؤال (شمارشی، همانند و بر خلاف، به جز، می‌توان گفت و نمی‌توان گفت و ) و  حتی به قید هایی مانند: همه، بسیاری، اغلب، برخی، هر و … نیز تاکید شده .

۳- شکل های کتاب رو به صورت جز به جز و کامل توضیح داده. پاسخ نامه های عالی که تحلیل های کاملی ارایه دادند. خلاصه اینکه کتاب جامعی از لحاظ تست هست و تمام سوالات کنکور و سنجش و گزینه دو و… را شامل میشود.

 

 

 

زیست-نشر-الگو

زیست-نشر-الگو

 

 

 

کتاب فاگوزیست

۱- کتابی است که هیچ تستی در آن وجود ندارد و تماما درسنامه است. این کتاب هیچ نکته ای از درس زیست شناسی را از قلم نینداخته و کاملا مفهومی تمام مطالب کتاب را پوشش داده است. به قول نویسنده ” کتابی است مفهومی و ترکیبی و تعمیمی و مقایسه ای”.

۲-همان طور که می دانیم در سال های اخیر، طراحان سوالات کنکور تمایل بیشتری به طرح سوالات مفهومی و ترکیبی از چند فصل مجزا پیدا کرده اند. بنابراین تا وقتی داوطلب به اصطلاح شیر فهم نشود و مفاهیم درس را درک نکند نمی تواند از بس سوالات کنکور برآید. تمام تلاش این کتاب هم در این جهت بوده است که دانش آموز بتواند سوالات سخت کنکور را به راحتی گذر کند. ۳- اما ایراداتی که به این کتاب وارد شده است حجم بسیار زیاد و وارد شدن به حاشیه است. برای مثال با وجود اینکه فصل ایمنی سال سوم چندان دشوار نیست ، بیشتر از ۷۰ صفحه توضیح و تفسیر دارد. به طوری که دانش اموز بسیار خسته می شود و همچنین در بخش هایی از کتاب بسیار از سطح کتب درسی دبیرستان فراتر رفته است. تا جایی که بعضی از مباحث دروس فیزیولوژی و پاتولوژی دانشگاهی هستند.

۴-  اگر وقت چندانی ندارید این کتاب به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

فاگو زیست

فاگو زیست

 

زیست خیلی سبز

۱- اکثر کتب کمک آموزشی ابتدا درسنامه آموزشی دارند پس از آن به ارایه تست های پرداخته اند. اما در متاب زیست خیلی سبز این روال بر عکس شده است. که با استقبال گروهی زیادی از دانش آموزان مواجه شده است. در واقع این کتاب با تست شروع می شود و در قسمت پاسخ تشریحی همان تست، تمام نکات و ریزه کاری های مربوط به تست باز شده است و با یک مطلب را از جهات متفاوت مورد بررسی قرار داده است.

۲- این کتاب نسبت به کتاب فاگوزیست حجم کمتری دارد و برای کسانی که فرصت چندانی ندارند مناسب تر است.

۳- در درسنامه این کتاب نکات ترکیبی و شکل های با کیفیت عالی ، بسیار مشاهده می شود.

۴- کتاب پیش ۱و ۲ خیلی سبز چندان به روز نیست . گرایشی به سوالات کنکور سال های اخیر ندارد.

 

 

زیست خیلی سبز

زیست خیلی سبز

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 برای دریافت یک جلسه مشاوره ای رایگان کلیک کنید.

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب