به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

مقاله انگیزشی | با انگیزه بودن یعنی چه؟

با انگیزه بودن یعنی چه؟

 

 

با انگیزه بودن یعنی چه؟

با انگیزه بودن یعنی چه؟

 

 

با انگیزه بودن یعنی چه؟

به چه کسی با انگیزه می گویند؟

انگیزه چگونه به وجود می آید؟

چرا باید انگیزه داشته باشیم؟

 

 

 

 آیا درس خواندن سخت است؟

 

شاید بتوان گفت درس خواندن جز کارهای سخت دنیا است. زیرا باید ساعت ها سرتان در کتاب و جزوه باشد و در کنجی از اتاق بنشینید. در حالی که بقیه دوستانتان در بیرون درحال گردش هستند. قبول دارم واقعا طاقت فرساست ولی ارزشش را دارد. یک سال زحمت می کشی، یک عمر لذت می بری. اگر درس خواندن برای شما کنکوری عزیز هم سخت است، نگران نباش هیچ نتیجه با ارزشی آسان به دست نمی آید. چون در این صورت همه آن را خواهند داشت. مهم ترین کاری که در وهله اول بایستی انجام دهید این است که تلاش کنید انگیزه خود را بالا نگه دارید. در ادامه در این باره بیشتر توضیح می دهم. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

مفهوم انگیزه

 

انگیزه یکی از مسایل کلیدی است که بی شک نقش تعیین کننده در میزان پیشرفت کنکوری ها دارد. مفهوم انگیزش و مسیر تاریخی مطالعات صورت گرفته در این مقوله گواه بر اهمیت و نقش کلیدی آن در تعالی کنکوری ها دارد. به نحوی که عملکرد ان ها به بالاترین سطح ممکن برسد. به سختی تلاش کنند، از شکست ناانید نشوند، سر وقت در کلاس حاضر شوند. و برای عملی شدن هدفشان کوشش کنند. داشتن انگیزه بر روی ساعات مطالعه، انرژی سر کلاس ، میزان اتلاف وقت و.. تاثیر قابل توجه دارد.

واضح است که داوطلبان کنکور در مدتی که برای آزمون کنکور آماده می شوند نیاز به دریافت انگیزه و امید از جانب اطرافیان، خانواده و مشاور دارد. البته خود دانش آموز نقش کلیدی در حفظ روحیه و انگیزه خود دارد و اطرافیان فقط نقش کمکی و مکمل دارند.

 

 

 

چگونه با انگیزه شویم؟

 

چگونه با انگیزه شویم؟

چگونه با انگیزه شویم؟

 

 

 

یک دانش آموز را در نظر بگیرید که تا دبیرستان نمرات ریاضی او زیر ۱۰ بوده است. در این فاصله هم با وساطت دوست و آشنا سال های تحصیلی را یکی پس از دیگری سپری کرده. و در آخر هر سال با کوهی از جزوه و کتاب های ریاضی نخوانده مواجه بوده است. این دانش آموز مدعی است که هیچ وقت استعداد یادگیری ریاضی را نداشته است. همچین دانش اموزی قطعا با دل زدگی و ناامیدی از درس ریاضی مواجه است. سوال اینجاست که برای حل مشکل این دانش آموز چه باید کرد؟

پیشنهاد من این است که

هر زمان از طول روز که حوصله مطالعه دارد، قسمت کوچکی از یک درسنامه را بخواند. و پس از آن یک یا دو تمرین از آن مبحث حل کند. این شیوه ای که مطرح شد نهایتا ۱۵- ۲۰ دقیقه زمان بر باشد. برای مثال مفهوم قدر مطلق را بخواند و به عنوان تمرین قدر مطلق چند عدد را حساب کند. این مطالعه زمان خاصی ندارد در هر زمان از شبانه روز می تواند بخواند. بعد از چند روز به تدریج تعداد این ۱۵ دقیقه ها را بیشتر کند. در واقع مدت زمان مطالعه کم ولی دفعات تکرار بیشتر خواهد شد. پس از مدتی با مشاهده پیشرفت خود نفرت ایجاد شده از درس، از بین خواهد رفت و به این ترتیب با انگیزه برای هر چه بیشتر یاد گرفتن پیش می رود تا جایی که تمایل دارد بخواند و بخواند و بخواند تا کاملا مفاهیم را یاد بگیرد.

شیوه ای که مطرح کردم بر روی تعداد زیادی دانش آموز تست شده است. بر تمام دانش آموزانی که اراده تغییر داشته اند جواب داده است. امید وارم شما هم مثل این دانش آموزان روی هدفتان غیرت داشته باشید و بعد از پیدا کردن مسیر درست برای رسیدن به اهدافتان، لحظه ای مکث نکنید.

 

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس مهندس محجوبه عظیمی

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب