به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

اهمیت مطالعه درس هر روز در همان روز

اهمیت مطالعه درس هر روز در همان روز

 

اهمیت مطالعه درس هر روز در همان روز

اهمیت مطالعه درس هر روز در همان روز

 

درس های هر روز را در همان روز بخوانید.

اهمیت خواندن درس روز

مطالعه درس

 

همه مشاوران و معلمان تاکید دارند که هنگام مطالعه درس ها، درس های هر روز از مدرسه را در همان روز بخوانید. یعنی پس از آنکه از مدرسه بازگشتید درس های آن روز را مرور کنید. چرا که مطالعه روان شناسی یادگیری نشان می دهد معمولا آنچه در کلاس یاد می گیرید به حافظه کوتاه مدت سپرده می شود و می تواند به سرعت برق و باد !!! فراموش شوند. برای اینکه آموخته هایتان به حافظه بلند مدت انتقال یابد بایستی زمانی مطالب درسی را مرور کنید که هنوز مدت زیادی از یادگیری اولیه نگذشته باشد. به عبارتی وقتی هنوز مطالب درسی را فراموش نکرده اید.

اما بسیاری از دانش آموزان درس های روز بعد را می خوانند. تا برای امتحان یا پرسش کلاسی یا… آماده باشند. اگر همین درس ها را روزهای قبل خوانده باشید. یک مرور کلی باعث تثبیت مطالب درسی می شود.

 

چرا باید درس های هر روز را در همان روز بخوانیم؟

جالب است بدانید طبق تحقیقات مرور یک درس در همان روز زمان بسیار بسیار کمتری نیاز دارد نسبت به زمانی که چندین روز از برخورد اولیه شما با مطلب موردنظر گذشته باشد.

برای مثال درسی که در همان روز خوانده شود به یک ساعت زمان نیاز باشد، اگر به هفته بعد موکول کنید بی شک بیشتر از ۲ ساعت زمان نیاز دارد. همچنین خواندن آن دشوار تر می شود. پس یکی از موثرترین روش های صرفه جویی در وقت برای داوطلبان عزیز کنکوری این است که درس های هر روز را در همان روز بخوانند.

همچنین توجه داشته باشید که در طول هفته چه انبوهی از اطلاعات در هر کلاس وارد مغز شما می شود و وقتی هفته بعد می خواهید مرور کنید باید در بین این حجم از اطلاعات دنبال مطلب مورد نظر بگردید.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای کلید کنکور

برای دریافت اولین جلسه مشاوره ای رایگان خود اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب