به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

اهمیت درس خواندن در تابستان

اهمیت درس خواندن در تابستان

اهمیت درس خواندن در تابستان

اهمیت درس خواندن در تابستان

 

در تابستان چقدر درس بخوانم؟

تابستان کنکور

 

تابستان، بهترین فرصت برای دانش آموزان است چون می توانند بخش مهمی آمادگی لازم برای سال تحصیلی جدید را کسب کنند. اهمیت این فرصت برای بچه های یازدهمی که امسال به دوزادهم می روند، دو چندان می شود. یک فرصت تکرار نشدنی که در آن می تواند خیلی نقطه ضعف ها پوشش داده شود.

 

برخی از مزایای درس خواندن در تابستان

۱-درس خواندن در تابستان به شما کمک می‌کند مطالبی را که سال گذشته فراگرفته اید، فراموش نکنید.

ذهن انسان جوری طراحی شده است که برای حفظ و تثبیت یک مطلب نیاز به مرور های متعدد و با فاصله زمانی های معین دارد. اگر یک مطلب را مرور نکنیم بعد از مدتی همه یا بخشی از مطلب فراموش می شود. و دوباره باید مراحل یادگیری را از اول شروع کنیم.

سه ماه تابستان وقفه بسیار طولانی است، حتی اگر مبحثی در روزهای آخر سال تحصیلی به شما آموزش داده شود، بی شک از اینکه چیزی از آن به یاد ندارید، تعجب می کنید.

پس سعی کن در تابستان ارتباط خود را با کتاب های مدرسه قطع نکنید.

۲- درس خواندن در تابستان کمک می‌کند برای درس‌های سال تحصیلی جدید آماده باشید.

وقتی در تابستان مرور می کنید، خیلی از نقاط ضعف شما پوشش داده می شود. و متوجه خواهید شد مباحثی که سال گذشته برایتان نامفهوم بوده است، با مرور دوباره مشکلتان حل شود. اما در ضمن سال تکالیف کلاسی، امتحانات و کلاس‌های فوق برنامه به شما فرصت کافی نمی‌دهند که با آسودگی خیال وضعیت خود را ارزیابی کنید. پس پایه تحصیلی قوی تری سال جدید را آغاز کنید. و این خود شروع امیدواری و افزایش انگیزه تان برای مطالعه بیشتر در سال جدید است. علاوه بر این از این پس بهتر می توانید در بحث های کلاسی شرکت کنید. و ارتباط بین مفاهیم درسی سال تحصیلی قبل و آینده را بهتر پیدا کنید.

 

درست است که تابستان زمانی برای تفریح و مسافرت و … است، اما درس خواندن هم کم اهمیت تر از آنها نیست. میشود با مدیریت زمان صحیح به همه این کارها رسیدگی کرد.

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

برای دریافت یک جلسه مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب