به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

افراد موفق چگونه از توانمندی های خود استفاده می کنند؟

افراد موفق چگونه از توانمندی های خود استفاده می کنند؟

 

 

افراد موفق چگونه از توانایی های خود استفاده می کنند؟

افراد موفق چگونه از توانایی های خود استفاده می کنند؟

 

 

 

 

افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟

چگونه در کنکور موفق شویم؟

 

 

افرادی موفق هستند که از توانایی های خدادادی و بالقوه خود بهترین استفاده را بکنند. چهار قانون وجود دارد که برای بهره مندی از همه توانایی های بالقوه انسانها ارایه شده است که افراد موفق از آن پیروی می کنند. این چهار قانون به شرح زیر است:

 

۱- قانون عادت:

نخستین اینها قانون عادت است. این قانون می گوید: هر کاری را به دفعات تکرار کنید سرانجام تبدیل به یک عادت جدید می شود. برای مثال اگر می خواهید سرخیز شوید کافی است، چند هفته صبح زودتر بیدار شوید. شما می توانید هر عادت دیگری که موفقیتتان را تضمین می کند در خود پرورش دهید. پس از مدتی تمرین و تکرار آگاهانه خواهید دید که به یک رفتار غیر ارادی تبدیل خواهد شد.

 

 

۲- قانون احساس و عاطفه:

 

دومین قانون، قانون احساس و عاطفه است. این قانون می گوید: «هر اقدامی که بکنید با یک احساس منفی یا مثبت همراه می شود.» اگر بدانید که چه می خواهید و اغلب اوقات به این موضوع و طرز رسیدن به خواسته هایتان فکر کنید توانایی های ذهنی شما به شکلی فزاینده متوجه دستیابی به هدفهایی می شود که برای خود تعیین کرده اید.

 

 

۳- قانون تمرکز:

 

سومین قانون، قانون تمرکز است. این قانون می گوید: هر چه بیشتر به اهدافتان فکر کنید و به آنها بپردازید بیشتر در زندگی تان رشد می کنید. به عبارتی تمرکز بر روی موضوعی خاص باعث می شود با سرعت بیشتری به سوی آن هدف پیش روید.

 

 

۴- قانون فعالیت های ذهن نیمه هوشیار:

چهارمین قانون، قانون فعالیت های ذهن نیمه هوشیار است.
ذهن نیمه هوشیار، همه نوع اطلاعات را به منزله واقعیت می پذیرد و نمی تواند بین تخیلات و واقعیات فرق بگذارد. برای مثال ممکن است که ما انسان کم کاری باشیم ولی در خیال خودمان دوست داریم انسان موفقی باشیم. اینجاست که می شود از این ضمیر استفاده کرد و تحت کنترل خود درآورد. کنترل کننده اصلی ذهن نیمه هوشیار، ذهن هوشیار است.

به عبارتی هرهدف یا اندیشه ای که از سوی ذهن هوشیار مطرح می شود از سوی ذهن ناهوشیار پذیرفته خواهد شد. چه مثبت چه منفی. بنابراین باید این ضمیر را از افکار مثبت به جای افکار منفی پر کنیم. و از آن برای رسیدن به خواسته هایمان کمک بگیریم. هراندیشه ای که مرتبا تکرار شود سرانجام از سوی ذهن نیمه هوشیار پذیرفته می شود. و این ذهن نیمه هوشیار اندیشه ها و رفتار انسان را به گونه ای هدایت می کند تا هدف را به واقعیت مبدل سازد.

 

 

چگونه از ذهن نیمه هوشیار استفاده کنیم ؟

از دو راه می‌شود ضمیر نیمه هوشیار را با افکار سازنده تغذیه کرد:
۱- در مواقع استراحت دقیقا خود را در شرایط وموقیت مطلبوتان تصور کنید. مثلا یک دانش آموز زرنگ که جز رتبه های برتر کنکور شده.
۲- این تصورات را هر روز تکرار کنید تا مرتبا به ضمیر ناهوشیار یادآوری شود.

 

 

 

باور داشته باش که لیاقت بهترین ها را داری، انسانها همان گونه که باور داشته باشند می‌توانند بیندیشند .باورهای آدمی است که در هر لحظه به او القا میکند که چگونه بیندیشید.

 

 

موفق باشید
گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

 

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب