به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

چگونه ساعت مطالعه برای کنکور را افزایش دهیم؟

چگونه ساعت مطالعه برای کنکور را افزایش دهیم؟

 

 

چگونه ساعت مطالعه را افزایش دهیم؟

چگونه ساعت مطالعه را افزایش دهیم؟

 

 

برای مطالعه ثمربخش باید ۲ پارامتر کمیت و کیفیت همزمان برقرار شود. بسیاری از داوطلب های کنکور به کیفیت اشاره میکنند. آنها مطالعه با کیفیت را کافی میدانند و معتقدند که کیفیت مطالعه ی من عالی است و نیازی به ساعت زیاد ندارم. درصورتی که با توجه به حجم زیاد مطالب برای کنکور روزانه ۳-۲ ساعت مطالعه باکیفیت،کافی نیست. و کمیت نیز اهمیت دارد. وقتی با رتبه های برتر کنکور مصاحبه کردیم صحبت از مطالعه روزانه ۱۲-۱۰ ساعت بود.

مصداق واقعی این کلام این ضرب المثل است؛(کار نیکوکردن از پرکردن است).

 

با استفاده از راه کارهای زیر می توان ساعات مطالعه را افزایش داد:

 

۱- از یک ساعت رومیزی استفاده کنید.

با این کار میتوان استفاده بیشتری از زمان داشت. حرکت عقربه ها این پیام را برای شما دارد که زمان برگشت ناپذیر است.

 

 

۲- ساعت های مطالعه تان را یادداشت کنید.

و در نهایت آن را حساب کنید تا به ساعتهایی که مطالعه داشتید آگاهی یابید. حواستان باشد که اگر در بین مطالعه ساعتی را ازدست دادید آنرا یادداشت کنید تا یک تصور واهی برایتان ایجاد نشود و با خود بگویید که امروز ۱۰ ساعت مطالعه کردم.

 

 

۳- زمان بعضی کارهای روزمره تان را محدود کنید.

مثلا از قبل در برنامه خود ذکر کنید که حداکثر نیم ساعت را به صرف ناهار اختصاص می دهید،حداکثر۶ ساعت میخوابید و یا اینکه دیگر زمانی را صرف تماشای تلویزیون نکنید. بعداز نوشتن این موارد اگر به درستی آنرا انجام دادید در کنار آن علامت(+)و در غیراینصورت علامت(-) قرار دهید.بااین کار خود را برای استفاده بهینه از وقت موظف می کنید.

*ازدانش آموزی پرسیدیم که :چند ساعت از روز را صرف مطالعه درس فیزیک می کند؛گفت:      ۴ساعت فیزیک خواندم؛البته با احتساب(۱۵ دقیقه استراحت)،(چند ساعت بیرون رفتن ازمنزل)،  اگر دقت کنید متوجه می شوید که این دانش آموز کمتر از ۱ ساعت مطالعه مفید داشته است.

 

 

۴-دشمنان وقت را بشناسید؛(تلفن همراه و تماشای تلویزیون).

این مشکل را نه تنها دانش آموزان دارند بلکه افراد دیگر نیز با آن مواجه هستند و وقت زیادی را با آنها تلف می کنند. همه شما حتما با این موضوع روبرو شده اید که قصد داشتید مدت کوتاهی را با گوشی صحبت کنید یا به تماشای تلویزیون بپردازید اما متوجه گذشت زمان نشده و زمان زیادی را بیهوده از دست داده اید. برخی ازدانش آموزان از اینکه چند ساعت را هدر داده اند دچاراسترس شده و تمرکز لازم را برای مطالعه در آن روز را از دست می دهند.پس *مراقب دشمنان وقت باشید*.

 

 

۵- حواستان به وقت های از دست رفته باشد.

یکی از دلایل کمبود وقت استفاده نکردن از وقت های از دست رفته می باشد. وقت های از دست رفته زمان هایی است که شما مثلا در حال رفت و آمد هستید. یا زمان قبل از آماده شدن ناهار و شام یا زمان های را که قبل از خواب تلف میکنی. فرض کنید این زمان بین ۲۰-۱۵ دقیقه باشد. در این ۲۰ دقیقه شما می توانید ۲۰ لغت را خوانده و این به شما کمک می کند که در طول یک ماه ۶۰۰ لغت را به خاطر بسپارید. یا اگر روزانه ۳۰ دقیقه در ترافیک باشید ماهانه به طور میانگین ۱۵ ساعت و در طول ۶ ماه ۹۰ ساعت را در ترافیک هستید که در این زمان طلایی می توان درس شیمی را خواند. یک دور بیشتر خواندن شیمی یعنی تفاوت در  زدن تعداد زیادی تست درست.

***چه کسانی این گونه زمان های طلایی خود رااز دست داده اند؟؟؟***

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

برای دریافت یک جلسه مشاوره ای رایگان کلیک کنید

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب