به دنبال یک جلسه مشاوره رایگان هستید؟شبکه های اجتماعی

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

دسترسی سریع

تبلیغات

آیا نوشتن برنامه درسی روی کاغذ ضروری است؟

آیا نوشتن برنامه درسی روی کاغذ ضروری است؟

 

 

آیا نوشتن برنامه درسی روی کاغذ ضروری است؟

آیا نوشتن برنامه درسی روی کاغذ ضروری است؟

 

 

چرا باید برنامه درسی را روی کاغذ بنویسیم؟

مزایای مکتوب کردن برنامه درسی

مزایای نوشتن برنامه روی کاغذ

 

اینکه چرا ما اصرار داریم برنامه درسی تان را حتما مکتوب کنید، دلایل زیادی دارد.  تصمیم گرفتم در یک پست کامل این دلایل رو بیان کنم. تا شما دانش آموزان عزیز به اهمیت نوشتن برنامه روی کاغذ به طور دقیق پی ببرید.با ما همراه باشید.

 

 

آخرین مرحله برنامه ریزی نوشتن برنامه روی کاغذ است. این کار مزیت هایی دارد از جمله:

 

۱- هیچ کدام از کارها فراموش نمی شود.

( برای مثال ممکن است علاوه بر ۴ یا ۵ درس اصلی و تست های آنها، مرور یک درس هم جز برنامه تان باشد، در چنین شرایطی ممکن است مرور آن درس به هر دلیلی فراموش شود.)

 

۲- فشار از روی حافظه برداشته می شود.

برخی دانش آموزان برای اینکه بخشی از برنامه را فراموش نکنند مدام برنامه خود را در ذهن شان تکرار می کنند. در واقع به صورت ناخودآگاه تلاش می کنند که برنامه خود را به حافظه بسپارند. تا هیچ بخشی را از قلم نیندازند. همین اتفاق بخشی از ذهن را به خود مشغول می کند. که با مکتوب کردن برنامه، این فشار از روی حافظه تان برداشته خواهد شد. و تمرکزتان افزایش می یابد.

 

۳- بررسی عملکرد روزانه یا هفتگی به صورت مطلوب تری میسر می شود.

با نوشتن، هیچ کار انجام نشده ای از قلم نمی افتد و شما تسلط بیشتری بر روند کارها و درس های روزانه خود دارید. همچنین می توانید پیشرفت ها و پسرفت های خود را بهتر کنترل کنید. به عبارتی اشراف بیشتری بر عملکرد خود دارید. و با این کار انگیزه بیشتری برای جبران کارهای انجام نشده، مدیریت زمان و کاهش اتلاف وقت خواهید داشت.

 

۴-  شما یک بایگانی برای خود تهیه کرده اید.

 که با مراجعه به آن می توانید دلایل پیشرفت یا پسرفت خود را بیابید. و نقاط ضعف خود را بهتر بیابید و به دنبال بر طرف کردن آنها باشید. این نکته در مورد نقاط قوت هم صادق است. از راهی که تا به حال طی کرده اید مطمین خواهید شد و قدم های بعدی را در آن راستا محکم تر برخواهید داشت.

 

۵- تعیین اولویت ها برایتان ساده تر می شود.

در هنگام مکتوب کردن برنامه درسی خود حتما به آن ترتیبی بنویسید که قرار است انجام دهید. در این باره این نکته را به یاد داشته باشید که ابتدا درس هایی که برایتان دشوارتر است را بخوانید. و اگر در بین درس های یک روز، چند درس وجود دارد که برایتان دشوار است، آنکه از همه سخت تر است را در اول صبح انجام دهید. تا خیالتان تا آخر روز راحت باشد.

 

 

موفق باشید

گروه مشاوره ای مهندس محجوبه عظیمی

 

 

 

نظرات شمادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های سایت را در ایمیل‌تان دریافت کنید. برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.

تمامی حقوق برای {your site} محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا : اِدو وب